Tag: Bore

Fundjava me diell, por nuk mungon as bora në juglindje të...

Moti me diell dhe i qëndrueshëm do të vijojë edhe gjatë ditës së sotme. Gjatë mëngjesit vendi do të jetë me kthjellime dhe vranësira...

EMRI/Kompania e shpërbleu me pushime, shqiptari vdes tragjikisht duke drejtuar motorin...

Flamur Krasniqi, shqiptari nga Kosova, i cili punonte ne firmën e  njohur zvicerane AMAG, filiali në Lugano, ishte zgjedhur si punëtori më i mirë...

VIDEO/Reshje rekord bore në Kanada, ushtria pushton rrugët për të ndihmuar

Ky vit i ri e ka gjetur shtetin e Kanadasë te mbuluar nga debora, me reshje qe jane konsideruar rekord. Mediat vendase shkruajnë se ushtria...

VIDEO/E pazakontë, bora mbulon shkretëtirën e Arabisë Saudite

E pazakonte per nje shkreterire. Pjesë të tëra të Arabisë Saudite u mbuluan nga dëbora të premten, veçanërisht në rajonet veriperëndimore si malet e...

ARRSH sqaron situatën me akset rrugore: Në veri dëborë dhe erë...

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njotuar se të gjitha akset janë të kalueshme. Situata sipas rajoneve: Sipas konstatimeve të tyre, në Rajonin Verior gjatë natës problem kanë...

Bora zbardh Korçën dhe rrethinat e saj, temperaturat shumë të ulëta

Keto janë pamjet që na vijnë nga Korça dhe rrethinat e saj, ku gjatë mbrëmjes së djeshme, bora ka mbuluar ndjeshëm kete zonë. Trashesia...

E pazakontë në Australi, shikoni çfarë dëbore!

  Një mot i pazakontë ka përfshirë botën, të ndarë në dy ekstreme. Teksa e gjithë Evropa, përfshirë dhe Shqipërinë, po kalojnë një valë të...

Reshje të dendura bore, ARRSH sërish njoftim: Kujdes në këto akse

Rreshjet e borës në vend vazhdojnë me intesitet të lartë si pasojë e motit të keq. Sipas njoftimit të  Autoritetit Rrugor gjendja nuk paraqitet problematike...

ARRSH tjetër njoftim të rëndësishëm: Në juglindje ende vazhdojnë reshjet e...

ARRSH ka bërë një tjetër njoftim të rëndësishëm pas përkeqësimit të kushteve atmosferike. Drejtuar shoferëve ARRSH  këshillon të kenë kujdes në akset Boboshticë-Dardhqë-Qafë Qarri-Ersekë si...

ARRSH: Borë në veri dhe juglindje, 4 akset rrugore ku ju...

Gjatë natës ka pasur reshje bore në juglindje dhe ne veri të vendit, njoftoi Autoriteti Rrugor Shqiptar. Kompanitë e mirëmbajtjes kanë qenë në punë...