VIDEO/Studentët ngujohen, policia nuk i lejon të marrin ushqime

Ndaje

Studentët e Fakultetit të Politeknikut, Juridikut dhe Ekonomikut vazhdojnë ende ngujimin brenda godinave duke u shprehur të vendosur për ta çuar deri në fund protestën studentore.

Së fundmi, nga informacione që vijnë nga studentët, mësohet se nuk u është lejuar ushqimi brenda nga policia.

Bëhet fjalë për studentët e Inxhinierisë së Ndërtimit të cilët nuk lejohen nga forcat e sigurisë të marrin ushqim nga jashtë dhe as ngrohëse.

Studentët shprehen se po i detyrojnë që të futen në grevë urie me zor. Rojet dhe policia nuk kanë lejuar studentët as të dalin as të futen në fakultete.

Studentet nuk lejohen qe te marrin per te ngrene

Publiée par Fakte Interesante sur Vendredi 11 janvier 2019

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje