Tag: studente

Dalin pamjet nga konkurrimi, si kryejnë testin fizik kandidatët për “Patrullë...

Jane publikuar  pamjet nga testimi fizik për të gjithë kandidatët që aplikojnë në Akademinë e Sigurisë për Patrullë e Përgjithshme. Mësohet se në garë janë...

VIDEO/Ministrja e gëzuar: 2268 mjekë, infermierë e studentë i janë përgjigjur...

Përmes një video në facebook, ministja e shëndetësisë, Ogerta Manastirliu informon se ka arritur të sigurojë studentë dhe mjekë për të ndihmuar në luftën...

Ministrja dhe Rektori i Universitetit të Mjekësisë kërkojnë studentët : Ejani...

Ministrja e Shendetesise sapo konfirmoi dhe pse jo direkt, se sistemi yne shendetsor nuk mund te perballoje me aq mjeke dhe ekip shendetesor koronavirusin. Ne...

VIDEO/Flet studenti protagonist i takimit në konvikt: Bashën e thirrëm ne!...

Edhe vetë studentet kane nxjerre 'zbuluar' planin e Bashkise Tirane per te sulmuar opoziten dhe kreun e PD,  Lulzim Basha. Kete e ka konfirmuar studenti...

Tre studentë nga zona e virusit në Kinë po kthehen në...

Teksa Kina po përballet këto ditë më koronavirusin, i cili ka marrë 81 jetë njerëzish, 3 studentë shqiptarë janë nisur drejt vendit tonë. Ministrja...

VIDEO/Studentët e dy fakulteteve në Tiranë ‘shpërthejnë’ në protestë, nis bojkoti...

Rikthehen protestat e studentëve. Ftesës së organizates Rezistenca Rinore per Revolte studentore me 22 Janar ora 11:00 tek Korpusi Universitar, studentet e Fakultetit të...

Tmerr në banesën me qera, studentëve në Durrës iu hyjnë hajdutët...

3 studentë në Durrës kanë perjetuar makth dhe frikë, teksa maskat u kanë hyrë në banesën me qera dhe iu kanë marrë lekët. Sipas policisë,...

FOTO/Studentët i rikthehen protestave, publikohen detajet e organizimit

4 dhjetori do të rikthehen në protestë studentët, pikërisht në vendin ku një vit më parë do të nisnin protestat masive studentore . Sërish për...

FOTO/Tre studentë të Ekonomikut shtrohen në spital, mesazhi denoncues zbulon detaje...

Një incident ka ndodhur te Fakulteti i Ekonomikut. Raportohet se 3 studentë janë dërguar në spuitalin e  Traumës. Informacione zyrtare nga policia ende nuk ka,...

FOTO/”Shihemi në takimin me Kryetarin e Forumit Rinor të CDU”, Këlliçi:...

Kreu i Forumit Rinor të PD, Belind Këlliçi ka zhvilluar takime intesive me të rinjtë përgjatë javës. Me anë të një postimi në rrjetet...