VIDEO/Studentët e dy fakulteteve në Tiranë ‘shpërthejnë’ në protestë, nis bojkoti i mësimit

Ndaje

Rikthehen protestat e studentëve. Ftesës së organizates Rezistenca Rinore per Revolte studentore me 22 Janar ora 11:00 tek Korpusi Universitar, studentet e Fakultetit të Histori Filololgjise i janë pergjigjur me bojkot dhe pezullim te mesimit.

Studentët janë grumbulluar pranë Fakultetit dhe në orën 11:00 do t’i drejtohen Korpusit Universitar. Ata kanë bojkotuar mësimin në shenjë protestë kundër paktit për universitetin që sipas tyre është një mashtrim.

Sipas tyre qeveria është në panik nga protesta, ndaj kanë filluar të ndryshojnë edhe oraret e seminareve dhe të aktiviteteve me qëllim pengimin e protestave.

Nderkaq, pas revoltës së Filologjikut, edhe studente nga Fakulteti i Drejtesise kane bojkotuar mesimin dhe jane duke iu bashkuar te tjerve në Korpus.

Më poshtë janë pamjet nga kjo protestë:

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje