Tag: rruga e kombit

Berisha risjell deklaratat e Ramës për Rrugën e Kombit: Ndiqeni shpërthimin...

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka risjellë një video-dëshmi me zë dhe figurë  të vitit 2009, kohë kur  kryeministri i sotëm Edi Rama shprehej fuqimisht kundër...

Qindra qytetarë kosovarë sjellin ndihma, hiqet përkohësisht pagesa në Rrugën e...

Qytetarët kosovarë kane qene ata që më shumti kanë dhuruar ndihma dhe kane hapur dyert e shtepive për banoret e prekur nga termeti. Pikerisht, per...

FOTO/Merr flakë gjatë ecjes autobusi në “Rrugën e Kombit”, reagon kompania:...

Një ditë më parë në “Rrugën e  Kombit” u përfshi nga flakët një autobus i linjës Tiranë-Prishtinë. Ngjarja ndodhi pasditen e djeshme, rreth orës...

Kryehajdutet, kane fytyre dhe permendin parate e ndertimit te Rruges se...

Zedhenesja e PD Ina Zhupa i pergjigjet Erjon Braces per rrugen e Kombit dhe ia perplas ne fytyre vjedhjet e qeverise: Ndersa vjedhin si derra...

DOKUMENTI/ Agron Shehaj zbulon fitimet marramendese te koncesionit te Rruges se...

Shqipëria nuk është e varfër, por vidhet çdo ditë nga Rama dhe klientët e tij. Ky është bilanci i kompanisë që ka me koncesion...

EMRAT/ Aksidenti i rëndë në Rrugën e Kombit, ja kush janë...

Një aksident i rëndë ndodhi pak orë më parë në superstradën Milot-Rubik, pranë Urës së Zogut, ku u përfshinë dy automjete, përkatësisht Range Rover...

Aksident i rëndë në Rrugën e Kombit, 5 të plagosur, dy...

Një aksident i rëndë është regjistruar pak minuta më parë në aksin Milot- Rrëshen, pranë urës së Zogut. Nga të dhënat e para mësohet se...

LAJMI I FUNDIT/ Bie nga lartësia, humb jetën punëtori në Rrugën...

Një punëtor ka humbur jetën në Kukës, pasi ka rënë nga një lartësi. Mësohet se ngjarja ka ndodhur te ura Perbregut, rreth 6 kilometra...

VIDEO/PD pyet Ramën: Ku i ke 20 borëpastrueset mercedez benz në...

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa ka risjellë dhe njëherë në vëmendje deklaratën e Kryeministrit Edi Rama  në prillin e vitit që lamë pas,...

Qarkullim i vështirë në Rrugën e Kombit, deputetja: Asnjë shërbim nga...

Rruga e Kombit paraqet vështirësi në qarkullim, kur reshjet e dëborës janë prezente. Vetëm ditën e djeshme u shënuan dy aksidente, fatmirësisht pa pasoja. Deputetja e...