Qindra qytetarë kosovarë sjellin ndihma, hiqet përkohësisht pagesa në Rrugën e Kombit

Qytetarët kosovarë kane qene ata që më shumti kanë dhuruar ndihma dhe kane hapur dyert e shtepive për banoret e prekur nga termeti.

Pikerisht, per kete arsye, Albanian Highway Concession, kompania që menaxhon “Rrugën e Kombit”, që nga dita e djeshme ka vendosur të lejojë kalimin pa pagesë të të gjitha makinave; individëve, shoqatave, institucioneve të Kosovës, të Shqipërisë etj.

Kjo ka qene dhe kerkesa e vazhdueshme e qyteterave ndaj kryeministrit Rama.

Pavaresisht kesaj, sipas njoftimit, këto grupe personash qe sjellin ndihmë do të lejohen të kalojnë pa pagesë deri në përfundimin e situatës emergjente.

//DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje