Tag: deklarata

“Përshëndes qëndrimin e KiE-s”, Bardhi i vendosur: Kriza zgjidhet vetëm me...

Nga selia blu, Gazmend Bardhi foli sërish për ndryshimin që shqiptarët kerkojne ne dite te tilla. Duke risjellë zgjedhjet e 30 Qershorit serish ne vemendje,...

EMRAT/2 personave tjerë të njohur u kërkohet vërtetimi i pasurisë, të...

Operacioni Forca e Ligjit kërkojnë plotësimin e formularit të deklarimit të pasurisë për dy persona të tjerë. Në ditën e pestë të aksionit anti-KÇK-së, Operacioni...

“Bën të fortin”, Ish-deputeti-Ramës: Me ‘nuk qaj tek dera jote’ na...

Pas deklaratave shumë thumbuese dhe të guximshme te kryeminsitrit Edi Rama ne nje interviste per  median e huaj AFP, ka reaguar dhe opozita, ku...

“Nuk jemi kundër Anti-KÇK”, PD tregon shqetësimin e vetëm: Rama është...

Partia Demokratike nuk është kundër ligjeve që luftojnë krimin e organizuar, por nuk besojnë që kjo luftë të bëhet me kryeministrin Rama, i cili...

Majko sjell eksperiencën e disa viteve më parë: Me Berishën ishim...

Ministri i Diasporës Pandeli Majko ka mbajtur sot një fjalim të ndjerë përballë liderëve kosovarë dhe presidentit Ilir Meta, gjatë ceremonisë së mbajtur në...

VIDEO/”5 kryebashkiakët e rinj ilegjitimë”, Bardhi nxjerr deklaratën e Ramës për...

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi ka reaguar serish duke bere deklaratën e radhes ku shprehet se  ndarja e politikës nga krimi...

VIDEO/“O zotëri unë do luftoj me bishën”, Zotimi i Kryemadhit: Me...

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ne nje bashkebisedim me gazetare, nxit miratimin e reformës zgjedhore edhe para 15 marsit. “S’kemi pse presim 15 marsin nëse...

E PLOTE/Marrëveshja për reformën zgjedhore, kë falenderoi Basha, planet e opozitës...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basham, deklaroi sot nga selia blu se sapo të përmbyllet reforma zgjedhore, opozita do të nisë me shtyrjen përpara...

Tërmeti/Olsian Çela bën premtimin e parë: Njerëzit presin që drejtësia të...

Teksa falënderoi për punën përgjatë këtyre dy vitet të paraardhëses së tij Arta Marku, Olsian Çela ka bere dhe premtimet dhe deklaratat e para...

Emërimi i Çuçit si shef i gjëndjes së jashtëzakonshme, Berisha: Çfarë...

Ish-kryeministri Sali Berisha në një postim në Facebook shkruan se emërimi i Blendi Çuçit si drejtues i gjendjes së jashtëzakonshme është bërë për të...