Në këto shtete duhet ta mendosh mirë tradhtinë bashkëshortore

Të tradhëtosh bashkëshortin është ende e paligjshme në disa shtete. Shumica e shteteve tradhtinë bashkëshortore e përcaktojnë si akt mashtrimi.

Dënimet për këtë akt ndryshojnë shumë në varësi të shteteve.

Arizona- Bashkëshorti juaj  dënohet deri në 30 ditë burg. Dhe jo vetëm ai do  të penalizohet, por edhe  personi tjetër.

Florida- Në një vend ku shumica del me bikini, si mund të përmbahesh? Nëse tradhëton  mund të bëjnë deri në dy muaj burg dhe gjobë 500 $.

Kansas

Marrëdhënia me dikë tjetër përveç bashkëshortit tuaj dënohet deri në një muaj në burg dhe me gjobë deri në 500 $.

Illinois

Pasojat për tradhti bashkëshortore në Illinois shkojnë deri në një vit burg për të dy ata që tradhëtojnë.

Massachusetts

Është konsideruar një krim me një gjobë deri në 500 $ dhe dënim me burg deri në tre vjet.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje