“Aplikimi përfundon nesër”, thirrja e rëndësishme e ambasadës amerikane

Ambasada amerikanë në Tiranë ka një njoftim për të gjithë nxënësit e shkollave të mesme në Shqipëri.

Bëhet me dije se nesër përfundon afati i aplikimit për shkollat verore.

“Jeni nxënës në shkollë të mesme dhe të interesuar për të shkuar në Shtetet e Bashkuara nëpërmjet një programi shkëmbimi? Afati i aplikimit për Institutin Veror Transatlantik Benjamin Franklin 2019 në Shtetet e Bashkuara është nesër. Dërgoni me e-mail aplikimin e plotë në CultureandEducationTirana@state.gov

Për aplikimin dhe më shumë informacion, klikoni këtu: https://bit.ly/2Al9OOE”, njofton ambasada

 

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje