EMRAT & RAPORTET/ Përzgjidhen kandidatët për KLGJ dhe KLP – Ja pedagogët që kualifikohen dhe ata që nuk kualifikohen

Ndaje

Sekretari i Përgjithshëm i Kuvendit ka përfunduar raportet për procesin e verifikimit të plotësimit të kushteve ligjore dhe kritereve profesionale e morale për kandidatët e Këshillit të Lartë Gjyqësor dhe Këshillit të Lartë të Prokurorisë.
Në përfundim të këtij procesi, janë përzgjedhur pedagogët që janë kualifikuar dhe ata që nuk janë kualifikuar.
Nga ana tjetër, në përfundim të këtij procesi, Sekretari i Përgjithshëm i Kuvendit, këto raporte për verifikimin e kandidatëve të KLGJ dhe kandidatëve të KLP, si dhe listën e kandidatëve që plotësojnë kushtet kushtetuese dhe ligjore, listat e kandidatëve të përjashtuar, si dhe kopjet e raporteve të Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit, së bashku me dokumentacionin për secilin kandidat, ia ka përcjellë Komisionit të përhershëm për çështjet ligjore në Kuvend. DRONI.al

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje