Tag: kandidatet

EMRAT/Tetë kandidatë në garë për kreun e BKH-së

Tetë kandidatë janë përzgjedhur për të vijuar garën për kreun e Byrosë Kombëtare të Hetimit. Komisioni i Përzgjedhjes për Drejtorin e BKH-së ka përfunduar vlerësimin...

Kandidatët për drejtues të BKH në “kontrollin” e SHBA, ambasada: Ja...

Ambasada e SHBA në Tiranë, njofton në një mesazh në “Facebook”, se kandidatët për drejtor të Byrosë Kombëtare të Hetimit po iu nënshtrohen disa...

EMRAT/10 kandidatë për vendin e Besnik Muçit, mes tyre katër juristë...

Dhjetë kandidatë kanë shprehur interes për të zënë vendin e lënë bosh nga Besnik Muçi në Gjykatën Kushtetuese. Institucioni i Presidentit bëri të ditur dje...

EMRAT/Dy kandidatë për drejtimin e prokurorisë së Elbasanit

Kryetari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimi ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Prokurorinë e rrethit të Elbasanit. Ibrahimi ka takuar...

Opozita e re jep ndihmën e saj, parlamenti voton 2 anëtaret...

Debatet dhe perplasjet me Presidentin serish nuk e kane spostuar mazhorancën. Pavarësisht debateve në lidhje me procedurën, Elsa Toska e Fjona Papajorgji janë votuar në...

EMRAT/Zyrtarizohen kandidatët në garë për prokurorin e përgjithshëm, intervistohen më 13...

Arta Marku, Fatjona Memçaj dhe Olsian Çela janë zyrtarizuar nga KLP si kandidatë për postin e Prokurorit të Përgjithshëm. Këshilli i Lartë i Prokurorisë caktoi...

ARSYEJA/Mbahet pezull gara për kryeprokur, KLP shtyn mbledhjen

Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të duhej të miratonte sot listën me kandidatët, që kalojnë fazën e parë të përzgjedhjes për Prokuror të...

Zgjedhje pa kundërshtarë, Rama u bën moral socialistëve: Të fitojmë mendjet...

Kryeministri Edi Rama ka vendosur të hyjë në “zgjedhje” pa kundërshtarë.Edhe pse sistemet demokratike kërkojnë më patjetër një kundërshtar, Kryeministrin nuk e shqetëson aspak...

Përfundon afati, në garë për Prokuror të Përgjithshëm Arta Marku dhe...

Janë përcaktuar dhe kandidaturat për kreun e organit të akuzës, post të cilin aktualisht e mban Prokurorja e Përkohshme, Arta Marku. Fatjona Memçaj, Lulzim Allushaj, Olsian...

Kandidatët për SPAK, zgjidhet komisioni që do t’i vlerësojë

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ngriti komisionin e posaçëm për vlerësimin e kandidatëve për prokurorë në Strukturën e Posaçme Antikorrupsion. Me anë të një votimi,...