LISTA/Kandidatët për deputetë, emrat që voton PD sot në qarkun e Fierit

Ndaje

Partia Demokratike në qarkun e Fierit ka nisur sot të votojë kandidatët e propozuar për deputetë për zgjedhjet e ardhshme parlamentare të 25 prillit.

Me parimin një antar një votë ta do të votohen 22 të propozuar. Nga lista me 22 emra në sy bien dy kandidatë, Roel Zoga, mjek neurolog dhe kardiologu Viktor Gjini. Procesi i votimit ka filluar prej orës 10:00 dhe do të zgjasë deri në orën 18:00 pranë zyrave të degëve përkatëse.

Ndërsa në krahasim me listën e parë vërehet eliminimi i figurave të vjetra. Kështu në listën e Fierit mungon emri i Genc Pollos, i cili ishte në listën e PD-së në zgjedhjet e katër viteve më parë. Pollio ka qenë më parë edhe në qarkun e Beratit, por në zgjedhjet e fundit parlamentare u zhvendos nga ai qark duke kaluar në të Fierit.

Kandidatët për deputetë në degën e Fierit që votohen sot:

1.      Alban Zhapaj

2.      Alketa Lugaj

3.      Amarda Shanaj

4.      Anisa Zakaj

5.      Arbër Gurguri

6.      Ardian Fero

7.      Aurora Koroveshi

8.      Dritan Petova

9.      Edmond Plaka

10.  Endri Japuaj

11.  Enkeleda Veliu

12.  Ibrahim Morina

13.  Ilir Bele

14.  Ledio Kastrati

15.  Leonard Feleqi

16.  Lorenc Hoxha

17.  Luan Baçi

18.  Luljeta Seiko

19.  Neshet Driza

20.  Roel Zoga

21.  Suzana Numani

22.  Viktor Gjini

Kandidatët që votohen në Mallakastër dhe Rosovec

1. Agron Kapllanaj Mallakastër
2. Albert Avdulaj Mallakastër
3. Almer Toska Roskovec
4. Besnik Brahimaj Roskovec
5. Diana Koçiu Roskovec
6. Edmond Çepele Roskovec
7. Enkelejd Alibeaj Mallakastër

Kandidatët e Degës Patos

1. DILAVER KAMBERAJ
2. FLORION METOHU
3 . TRIMIR MARKU
4. LUAN MUSTAFAJ
5. VIKTOR MESUTAJ

Lista e PD për Lushnjën

1. AFRIM KOKLA

2. ALVIN GJATA

3. EDUART TASHI

4. ELTON BANO

5. ERISELDA PRISHTA

6. FOGERT HOXHA

7. GAZMENT KODUZI

8. HEKURAN KORRESHI

9. INDRIT SEFA

10. JAKUP BEQIRI

11. KLEMENT ÇELA

12. NDRIÇIM BALI

13. NEVILA BAMI

14. YLLI ZDRAVA

Lista e kandidatëve të PD në zgjedhjet 2017

ENKELEJD ALIBEAJ
GENC POLLO
MYSLIM MURRIZI
LUAN BACI
OLSI CUKAJ
LULJETA SEJKO
DILAVER KAMBERAJ
JAKUP BEQIRI
SHKELQIM KRASNIQI
AURORA KOROVESHI
ALTIN MALOKAJ
ELIZABETA KURTI (RREDHI)
PANDELI TOLE
ALMER TOSKA
KLEMENT CELA
FERDINANT COBO
ERMAL SEFA
ENDRI JAUPAJ
ELVIS PISKU
ZAMIRA MERNICA
FOGERT HOXHA

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje