Tag: KLGJ

Dvorani i kthen përgjigje KLGJ, vendos institucionin ku do të ushtrojë...

Gjykata Administrative e Apelit të Tiranës është zgjedhja që ka bërë ish-gjyqtari i Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani. Lajmi konfirmohet nga burime pranë KLGJ.Ky i...

Kryeargumenti për mandatin, arsyeja pse nuk po zëvendësohet Ardian Dvorani

Largimi i Ardian Dvoranit, pas mbarimit te mandatit, mbetet ende çështje e pambyllur. Me emerimin e 3 anetareve te KLGJ, presidenti Meta kerkoi largimin...

Mandati i Dvoranit sjell debate në KLGJ, shtyhet vendimi dhe kërkohet...

Ka pasur debatet në Këshillin e Lartë të Gjyqësorit. Anëtarët janë përplasur për vendimin që kërkon mendimin e ndërkombëtarëve për mandatin e Ardian Dvoranit Sipas...

KLGJ gjen nje zgjidhje per gjykimin e Shullazit dhe bandes se...

Këshilli i Lartë Gjyqësor me ne fund gjeti nje zgjidhje per te vijuar gjykimin e çështjes së Shullazi, duke zhbllokuar ngërçin e krijuar për...

Emiljano Shullazi drejt lirimit nga burgu? Ngërçi që mund të çojë...

Shtyhet sërish gjyqi kundër Emiljano Shullazit dhe anëtarëve të tjerë të grupit të tij në Gjykatën për Krimin e Organizuar dhe Korrupsionin. Shtyrja e gjyqit...

Kërkoi rikthimin në detyrë, KLGJ refuzon gjyqtarin e skandalit seksual

Këshilli i Lartë i Gjyqësorit ka rrëzuar sërish kërkesën e gjyqtarit Guximtar Boçi, i cili kishte kërkuar rikthimin në detyrë, pasi u shkarkua nga...

“KLGJ, korporate private e Edi Rames”

PD deklaroi sot se zgjedhja e gjyqtareve te Gjykates se Larte bie bdesh me Kushtetuten nderkohe qe KLGJ nuk kori parasysh edhe mendimon e...

“Zgjohet” KLGJ pas letrës së Metës, hap garën për anëtarët jo...

Këshilli i Lartë i Gjyqësorit ka hapur garën për anëtarët jo gjyqtarë të Gjykatës së Lartë. Ata do të përbëjnë 1/5 e anëtarëve të...

Si EURALIUS dhe KLGJ po përgatisin Gjykatën e Lartë ‘ambulante’

Nga Megi Ndregjoni: Shumica socialiste, përmes Këshillit të Lartë te Drejtësisë (KLGJ) po përgatitet që Gjykatën e Lartë të mbetur vetëm me dy nga 19...

Vendimi për Dritan Dajtin, reagon KLGJ: Do trajtohet me përparësi kjo...

Këshilli i Lartë Gjyqësor, ka njoftuar se është depozituar kërkesa e Ministrit të Drejtësisë, në të cilën kërkohet hetimi disiplinor i veprimtarisë së anëtarëve të trupës...