Tag: pedagoge

Infektohet me koronavirus një pedagoge në Gjirokastër

Një pedagoge në Gjirokastër ka rezultuar pozitive me koronavirus. Burime për abcnews.al bëjnë të ditur se bëhet fjalë për një pedagoge në departamentin e...

DENONCIMI/Zbulohet se 12 mijë pedagogë nuk kanë marrë ende pagat

Ish-deputetja demokrate, Albana Vokshi, denoncon përmes një statusi në ‘Facebook’ se 12 mijë pedagogë nuk kanë marrë ende pagat. Sipas Vokshit, Ministria e financave nuk...

Pedagogët në rrethe nuk votojnë në 30 Qershor: Zgjedhje si në...

Intelektualë, sportistë, artistë vijojnë të shpërndajnë në rrjetet sociale mesazhin nëpërmjet hashtag #edheune, ku përcillet vendosmëria e tyre për të mos marrë pjesë në...

Basha: E turpshme, në universitete vendosin Shullazi dhe miqtë e tij

Kryetari i PD Lulzim Basha gjatë një bashkëbisedimi me pedagogë dhe përfaqësues të arsimit të lartë tha se duhet t’i jepet fund shullallizimit të...

Basha, diskutim me pedagogë: Arsimi ndodhet në krizën më të rëndë...

Gjatë takimit me pedagogë për të prazentuar platformën dhe strategjinë e Partisë Demokratike për arsimin e lartë, kreu i PD-se Lulzim Basha është shprehur...

Ngacmim seksual dhe shitje të librave me detyrim, shkarkohen 3 pedagogë...

Rektori i Universitetit Bujqësor, Bahri Musabelliu shkarkon nga detyra 3 pedagogë. I kontaktuar nga Ora News, rektori ka deklaruar se pedagogët u shkarkuan për ngacmim...

Muka kapet me pedagogen, Argita Malltezi ‘i mbyll gojën’ me përgjigjen

Taulant Muka vazhdon ende të denoncojë rasteve të plagjiaturave, ku së fundmi bëri publike, sipas tij plagjiaturën e një pedagoge. Sipas tij, Pedagogja Argita...

Basha takim me studentë e pedagogë në Vlorë: Problemi është ligji...

‘Prioritet i parë demilitantizimi dhe de-maskarizimi i sistemit arsimor, rrënuar nga sjellja e sektit kriminal ‘Rilindja’, tha pasditen e sotme krye i PD-së Lulzim...

FOTO/ ‘Pedagogët vendosin të futen në grevë në mbrojtje të lirisë’

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka përshëndetur vendimin e  pedagogëve të Fakultetit të Shkencave Sociale, të cilët kanë vendosur të futen ditën e hënë në grevë...

Pedagogët të hënën nisin protestën: Nuk ka zgjidhje tjetër …

Asambleja e Fakultetit të Shkencave Sociale ka sqaruar sot me anë të një postimi në Facebook se vendimi i tyre për grevë është i...