Exit Poll: Ramush Haradinaj, kryeministër i Kosovës

Sipas Exit Poll të publikuar nga Klan Kosova fitues i zgjedhjeve në Kosovë është  koalicioni PDK-AAK-Nisma me 40 për qind, ndërsa në vendin e dytë është renditur Vetëvendosje me 30 për qind.

LDK renditet e treta me 25 për qind sipas këtij Exit Polli.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje