Tag: Ramush haradinaj

“Gruaja e Bilalit, kujdes me Haradinajn se mund te marre pergjigjen...

Presidenti Ilir Meta reagoi shume ashper ndaj deklaratës së sotme të Kryeministrit Edi Rama i cili duke u bërë pjesë e debatit politik ne...

Haradinaj: SHBA nuk ka qene per ndarjen e Kosoves, Rama loboi...

Kryeministri i Kosoves, Ramush Haradinaj foli në Open në Top Channel edhe për çështjen e shumë përfolur për shkëmbimin e territoreve Kosovë-Serbi. Haradinaj më herët...

Kosova ne nje rulo ruse, Haradinaj: Per Ramen nuk i kam...

Kosova është hedhur në rulotë ruse nga Edi Rama dhe Hashim Thaçi tha gjatë intervistës së tij për Syri TV, kryeministri në detyrë i...

DETAJE/Rama çon në gjyq Haradinajn, e padit për shpifje

Kreu i ekzekutivit shqiptar, ka ushtruar padi ndaj homologut të tij nga Kosova, Ramush Haradinaj. Padia e Ramës, të cilën e ka siguruar “Betimi...

Edhe Haradinaj mesazh Albin Kurtit: Krijo qeverinë ose hap rrugën

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj, ka porositur kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, që të gjejë formulën për të krijuar shumicën parlamentare në mënyrë...

VIDEO/Rama i kthen përgjigje duke e sulmuar Ramush Haradinajn: I pa...

Me presidentin serb në krah, kryeministri Edi Rama e ka përdorur Samitin e rradhës të “Mini Schengenit Ballkanik” për të sulmuar edhe një herë...

Haradinaj dekonspiron planin e Minishengenit: Ramën e kam vëlla, por kemi...

Kreu i qeverisë së Kosovës në largim , Ramush Haradinaj, ka thënë se Kosova duhet të fokusohet në zbatimin e MSA-së dhe se nuk...

VIDEO/Ndihma e parë, Kosova jep 500 mijë euro për të prekurit...

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, pas mbledhjes së jashtëzakonshme të Qeverisë së Kosovës, kryeministri në detyrë, deklaroi se Shqipërisë do t’i jepet...

“Do e padis”/Haradinaj nuk i trembet kërcënimeve për gjyq: Rama pjesë...

Ka patur prej javësh një "përplasje" mes Kryeministrit Edi Rama dhe ish-kryeministrit Ramush Haradinaj lidhur me idenë e copëtimit të territoreve, debat që vijon...

“Nuk i lashë të grabisnin 10 miliardë euro në Kosovë”

Gjatë një interviste për “360 Gradë” në Ora, e cila pritet të transmetohet sonte, Haradinaj paralajmëron Albin Kurtin. “Albin Kurti nëse e heq këtë...