VIDEO/Ndihma e parë, Kosova jep 500 mijë euro për të prekurit nga tërmeti

Ndaje

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, pas mbledhjes së jashtëzakonshme të Qeverisë së Kosovës, kryeministri në detyrë, deklaroi se Shqipërisë do t’i jepet një ndihmë prej 500 mijë eurosh për dëmet e shkaktuara nga tërmeti.

Me heret, Kosova qe ne oret e para te mengjesit, dergoi makinat me forcat speciale te cilat mberriten ne kohe dhe kane ndihmuar ne shpetimin e 41 personave te mbetur ne rrenoja.

Shqipëria u godit nga një tërmet i fortë në orët e para të mëngjesit të së martës, si pasojë e të cilit humbën jetën 15 persona dhe janë plagosur më shumë se 600 të tjerë.

Konferencë për media (drejtpërdrejt)

Publiée par Ramush Haradinaj sur Mardi 26 novembre 2019

//DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje