Tag: rinas

Grabitja në Rinas/I arrestuari nuk pranon të bëjë analizën e ADN:...

“Refuzoj, pasi duhet të më ktheni përgjigje çfarë është bërë me të parën dhe më pas unë mund ta jap për herë të dytë”,...

Arrestohen në Rinas babë e bir, i vodhën 3 mijë euro...

Policia kufitare ka arrestuar babë e bir me akuzën se i kanë vjedhur një sasi prej 3 mijë eurosh dhe një shumë parash një...

Zbulohen dy shuma të parave të grabitura në Rinas, 5 mijë...

Janë zbuluar dy shuma parash nga grabitja e sasisë ne Rinas në Prill të këtij viti. Mësohet se policia i ka gjetur shumën prej 5...

Kapen trafikuesit në Rinas, policia jep detajet: Po kalonin 30-vjeçaren për...

Policia ka arritur te parandalojë trafikimin e një 30-vjeçareje per qellime prostitucioni. Burime zyrtare nga policia, informojne se ne pranga ka rene një shtetas, si dhe...

Aksident i rëndë tek kryqëzimi i Rinasit, raportohen disa të lënduar

Një aksident i rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në afërsi të kryqëzimit të Rinasit, në Vorë. Mësohet se nga përplasja e dy makinave...

Do trafikonin 20-vjeçaren në Gjermani për prostitucion, policia kap tutorin në...

Policia e Tiranës ka vënë në pranga një 31-vjeçar dhe kanë shpallur në kërkim dy bvashkëpunëtorët e tij pasi kanë tentuar të trafikonin në...

Kapen 184 “Iphone” e “Samsung” kontrabandë në Rinas, vinin nga Stambolli...

184 celularë të markave "Iphone” dhe “Samsung”  janë kapur kontrabandë në Rinas. Burime nga policia sqarojnë se celularët e padeklaruar nga shtetasi me iniciale K.B.,...

VIDEO/ Pamjet filmike favorizojne Dajen e grabitjes se madhe ne Rinas

Dy media transmetuan sot videot e kamerave të sigurisë të lokalit ku ndodhej mesditën e 9 prillit, pejani Ragip Hajdini, një prej të dyshuarve për...

Trafik i rënduar në aksin Vorë-Rinas

Një situatë aspak normale trafiku makinash është në këto momente në aksin rrugor Vorë – Rinas – Fushë- Krujë. Në këta aks rrugor, radha e...

Grabitja në Rinas, Klement dhe Eldi Çalës i sekuestrohet pasuria 500...

Policia e Elbasanit i ka vendosur sekuestro preventive pasurive të 31-vjeçari, Klement Çala, i shpallur ne kërkim per grabitjen ne Rinas (9 prill 2019)....