Tag: rinas

LAJM I FUNDIT/Grabitja në Rinas, arrestohen pas një viti vëllezërit Klement...

Arrestohen vëllezërit Klement dhe Eldi Çala, të akuzuar si autorë të grabitjes në Rinas të dagtës 9 prill 2019. Në operacion janë përfshirë 300 forca...

FOTO/Aksident i frikshëm në Fushë Krujë, dy makina përfundojnë në kanal

Dy automjete kanë përfunduar në një kanal në rrugën Rinas-Fushë Krujë pranë vendimit të quajtur “Kthesa e Bubqit” pas nje aksidenti te rende. Dy...

U kap me disa mijëra euro në Rinas, zbardhet dëshmia e...

Një vajzë rreth të 20-ave është proceduar penalisht për “Mosdeklarim të vlerave monetare në kufi”, pasi gjatë kontrollit i janë gjetur me vete një...

Grabitja në Rinas/I arrestuari nuk pranon të bëjë analizën e ADN:...

“Refuzoj, pasi duhet të më ktheni përgjigje çfarë është bërë me të parën dhe më pas unë mund ta jap për herë të dytë”,...

Arrestohen në Rinas babë e bir, i vodhën 3 mijë euro...

Policia kufitare ka arrestuar babë e bir me akuzën se i kanë vjedhur një sasi prej 3 mijë eurosh dhe një shumë parash një...

Zbulohen dy shuma të parave të grabitura në Rinas, 5 mijë...

Janë zbuluar dy shuma parash nga grabitja e sasisë ne Rinas në Prill të këtij viti. Mësohet se policia i ka gjetur shumën prej 5...

Kapen trafikuesit në Rinas, policia jep detajet: Po kalonin 30-vjeçaren për...

Policia ka arritur te parandalojë trafikimin e një 30-vjeçareje per qellime prostitucioni. Burime zyrtare nga policia, informojne se ne pranga ka rene një shtetas, si dhe...

Aksident i rëndë tek kryqëzimi i Rinasit, raportohen disa të lënduar

Një aksident i rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në afërsi të kryqëzimit të Rinasit, në Vorë. Mësohet se nga përplasja e dy makinave...

Do trafikonin 20-vjeçaren në Gjermani për prostitucion, policia kap tutorin në...

Policia e Tiranës ka vënë në pranga një 31-vjeçar dhe kanë shpallur në kërkim dy bvashkëpunëtorët e tij pasi kanë tentuar të trafikonin në...

Kapen 184 “Iphone” e “Samsung” kontrabandë në Rinas, vinin nga Stambolli...

184 celularë të markave "Iphone” dhe “Samsung”  janë kapur kontrabandë në Rinas. Burime nga policia sqarojnë se celularët e padeklaruar nga shtetasi me iniciale K.B.,...