Tag: rinas

VIDEO/ Pamjet filmike favorizojne Dajen e grabitjes se madhe ne Rinas

Dy media transmetuan sot videot e kamerave të sigurisë të lokalit ku ndodhej mesditën e 9 prillit, pejani Ragip Hajdini, një prej të dyshuarve për...

Trafik i rënduar në aksin Vorë-Rinas

Një situatë aspak normale trafiku makinash është në këto momente në aksin rrugor Vorë – Rinas – Fushë- Krujë. Në këta aks rrugor, radha e...

Grabitja në Rinas, Klement dhe Eldi Çalës i sekuestrohet pasuria 500...

Policia e Elbasanit i ka vendosur sekuestro preventive pasurive të 31-vjeçari, Klement Çala, i shpallur ne kërkim per grabitjen ne Rinas (9 prill 2019)....

Grabitjet spektakolare, ICTS largohet nga Rinasi, nuk i rinovohet kontrata

Dy grabitjet më të fundit në aeroportin e Rinasit kanë bërë që kopmpanisë së sigurisë ICTS të mos i rinovohet kontrata. Menaxhimi i sigurisë në...

Grabitja në Rinas/Policia nxjerr pamjet e autorëve: Na ndihmoni ti arrestojmë

Policia e Shtetit ka kërkuar ndihmën e qytetarëve për të arrestuar tre të dyshuarit e grabitjes së 9 prillit në Rinas. Sipas policisë deri tani...

Grabitja në Rinas, Policia shpall në kërkim tre persona dhe kërkon...

Polica ka ndaluar sot 6 persona, te cilet dyshohet se kane lidhje me grabitjen e ndodhur ne Rinas ne muajin prill te ketij viti. Në...

Rinas/ Procedohet 55-vjeçari, nuk deklaroi…

Goditet një tjetër rast i mosdeklarimit të të hollave në kufi. Policia njofton se është proceduar penalisht një 55 vjeçar, H.LL, të cilit iu...

“Koha është flori”/ Si e mundësoi një punonjës i thjeshtë grabitjen...

Zbardhen detaje të reja në lidhje me super-garbitjen në Rinas, ku u vodhën 6 milion euro pasditen e 9 Prillit. I arrestuari i 7...

Zbulohet mekanizmi, si i ndihmoi informatori grabitësit e miliona eurove në...

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka zbuluar mekanizmin si arriti grupi i Admir Muratajt të merrte thasët me para në Aeroportin e Rinasit.  Hasan...

Grabitja në Rinas/Policia jep detaje për të arrestuarin, çfarë iu sekuestrua

Policia ka dhënë detaje nga arrestimi i të dyshuarit për grabitjen e miliona eurove në Rinas. Ky person i arrestuar, Hasan Kanaci, dyshohet se...