Tag: rinas

Do largohej me 32 mijë dollarë në xhep, arrestohet azerbaxhanasi në...

Një shtetas i huaj është ndaluar nga Policia në aeroportin e Rinasit pasi është kapur me një sasi të lartë vlere monetare me vete. Mësohet...

EMRAT/Grabitja e parave në Rinas, hetim pasuror për të arrestuarit

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka nisur hetim pasuror për 6 të ndaluarit për grabitjen e Rinasit të ndodhur më 9 prill të këtij...

DETAJE/Pranga dy punonjësve në Rinas, ja sasia e parave që vodhën...

Policia Kufitare e Rinasit ka ndaluar dy punonjës të ngarkim-shkarkimit të bagazheve, të dyshuar për vjedhje të pasurisë nga bagazhet e udhëtarëve, si dhe janë...

Denoncimi i studentit/ Bëni kujdes në Rinas, ju vjedhin sendet me...

Një qytetar ka denoncuar këtë të mërkurë vjedhjet që kryhen në aeroportin e vetëm të Shqipërisë dhe nivelin e dobët të sigurisë në Rinas. Denoncimin...

“I vrarë me plumb në kokë”, Çfarë thuhet në certifikatën e...

Eshtë dorëzuar në Gjykatën për Krime të Rënda çertifikata e vdekjes së Admir Muratajt. Prokuroria ka paraqitur certifikatën e cila ka mbërritur nga Bashkia e...

Grabitja në Rinas, Berisha: Drejtori i Aviacionit jep dorëheqjen, ja pse...

Ish-kryeministri Berisha duke iu referuar nje mesazhi në rrjetet sociale, zbulon se pas grabitjes së parave në Rinas, ka ardhur dhe dorëheqja e  e...

Po largohej nga Shqipëria me një shumë të madhe eurosh të...

Policia Kufitare në Rinas ka kapur një tjetër rast të mosdeklarimit të shumave të mëdha të parave. Këtë herë është ndaluar në kontroll një 38-vjeçar...

A u vra Admir Murataj në Rinas? Del ekspertiza mjeko-ligjore

Një ditë pasi Gjykata kërkoi prova për të përcaktuar nëse personi i vrarë ishte Admir Murataj, ekspertiza mjeko-ligjore ka dorëzuar në Gjykatën e Krimeve...

Grabitja në Rinas, flet i vëllai i “Dajës”: Nuk ka lidhje...

Raxhip Haxhihajdini u la në burg, pas vendimit të Gjykatës për Krimet e Rënda, si i dyshuari kryesor për grabitjen në Rinas. Me nofkën “Daja”,...

Grabitja në Rinas, Prokuroria kërkon arrestimin e 5 punonjësve të ICTS

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar kërkon arrestimin e 5 punonjësve të kompanisë së sigurisë në Rinas, ICTS. Krimet e Rënda kërkojnë arrestimin...