VIDEO/Kaubojsi bën premtimin: 50 mijë euro për atë që më sjell videon ku Pjerin Ndreu blen vota

Ndaje

Eduart Ndocaj, kandidati i pavarur për Bashkinë e Lezhës, e ka marrë seriozisht fushatën dhe kandidimin.

Pak para zgjedhjeve të 30 qershorit, me anë të një video në Facebook ai fton të gjithë qytetarët lezhjanë të denoncojnë blerjen e votave nga kandidati i PS-së, Pjerin Ndreu.

Madje ai shkon edhe më tej duke u thënë qytetarëve se do t’ju jap nga 5 mijë Euro në këmbim të çdo videoje ku shfaqet Ndreu duke blerë vota, ndërsa për çdo video ku ‘kapet mat’ kandidati i Rilindjes duke bërë pazare për votat, ai premton se do t’i paguajë me 50 mijë euro.

Publiée par Eduart Ndocaj Deputet sur Dimanche 19 mai 2019

Loading...

Leni një përgjigje