Tag: zgjedhje

E Marta e Madhe e zgjedhjeve presidenciale amerikane dhe shqiptarët

Nga Ruben Avxhiu Joe Biden është përsëri në krye të garës, duke ia kaluar Senatorit Bernie Sanders. Dy kandidatë Tom Steyer dhe Pete Buttigieg janë...

Nuk do të ketë bashkëqeverisje me PS”, PD shpjegon propozimin për...

Të prerë kanë qenë përfaqësuesit e PD-së, Oerd Bylykbashi, Enkelejd Albieaj dhe Ivi Kaso, në lidhje me propozimin e qeverisë kujdestare, 100 ditë para...

Berisha uron Boris Johnson për fitoren në zgjedhjet: Mundi njeriun që...

Ish-kryeministri Sali Berisha i ka kushtuar disa minuta kohë fitores së Boris Johnson. Berisha e ka uruar liderin historik, i cili fitoi ndjeshëm zgjedhjet...

Meta hedh shortin për zgjedhjen e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi,...

Hidhet sot në mesditë në Presidencë shorti për zgjedhjen e anëtarëve të Këshillit të ri të Emërimeve në Drejtësi. Lajmi është bërë me dije...

FOTO/E dashura e diktatorit të fundit në Europë bëhet deputete, akuza...

"Dashuria" e madhe e liderit historik të Bjellorusisë ka sjellë në front një deputete të re mes shumë polemikash. 22-vjeçarja Maria Valiseviç është e...

“Asnjë devijim nga Kushtetuta”/Meta cakton datën, kur do të hidhet shorti...

Presidenti i Republikës ka vendosur të hedhë me 5 dhjetor të këtij viti shortin për zgjedhjen e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi. Vendimin e...

Deputetja Hajdari me kërkesat e opozitës: Duhen zgjedhje të parakohshme për...

Edhe pse vendosi të sulmonte opozitën reale dhe t'i vihej kundër, Rudina Hajdari ka një retorikë të tillë që shkon ne nje vije me...

Zaev çon Maqedoninë e Veriut në zgjedhje të parakohshme: Dal me...

Kryeministri i Maqedonisë se Veriut, Zoran Zaev ka reaguar së fundmi pas deshtimit me hapjen e negociatave. Në fjalimin e tij në Qeveri sot tha...

“Po nuk u hapën negociatat opozita në protestë”, Shehi flet për...

Në intervistën e fundit të Dash Shehit, aleatit të Bashës, në Ora News, kuptuam se opozita do të jetë më aktive nëse këtu nuk...

Partia Demokratike përgatitet për zgjedhjet e parakohshme, jepen udhëzimet për strukturat

Partia Demokratike po bëhet gati për zgjedhjet e parakohshme. Te pakten kete gjë arrijmë të kuptojmë pas veprimit të fundit nga kjo seli. Partia Demokratike...