Tag: leke

Vrasja e dyfishtë në Rrëshen, policia vë në dispozicion një shumë...

Forcat RENEA, FNSH dhe strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Lezhë kanë vijuar pa ndërprerë kontrollin e territorit dhe të vendeve të dyshuara ku...

DETAJE/Sekuestrohen mijëra euro në kufi me Greqinë, shqiptari dhe bullgarja nuk...

Policia ka dhene serish informacione lidhur me kontrollet e imtësishme të mjeteve dhe qytetarëve, me qëllim parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë. Sipas informacioneve, janë sekuestruar...

Gjermania jep 4 milionë euro për Shqipërinë, ambasadori tregon se ku...

Gjermania jep 4 milionë euro për rindërtimin e shkollave dhe institucioneve publike në Shqipëri, të cilat u dëmtuan nga tërmeti i 26 nëntorit. Lajmin e...

Morën peng maqedonasin dhe i kërkuan 250 mijë euro, policia jep...

Policia e Tiranës ka goditur një rast të heqjes së padrejtë të lirisë dhe shtrëngimit me anë të kanosjes ose dhunës për dhënien e...

Austria do t’i monitorojë vetë paratë e saj, zbulohet shuma që...

Austria do të ndihmojë qeverinë shqiptare në përballimin e pasojave të tërmetit të datës 26 nëntor 2019, duke vënë në dispozicion 600,000 €, për...

KE dhuron 15 milionë euro për Shqipërinë, mesazhi i Ursula Von...

Tërmeti fatal dhe tragjik ka sjellë dhe solidaritetin e miqve dhe shteteve Evropiane. Mësohet se KE ka vendosur të dhurojë 15 milionë euro për...

Big Market në ndihmë të qytetarëve të prekur nga tërmeti, dhuron...

Big Market ka zgjedhur të jetë pranë familjeve të prekura nga tërmeti në këto momente të vështira që po kalojnë. Duke parë nevojat urgjente që...

Familja e Pacollit jep 1 mln euro për rindërtimin e Thumanës...

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli ka bërë të ditur se bashkë me familjen e tij do të dhurojë...

FOTO/100 mijë euro për të dëmtuarit e tërmetit, gjesti i veçantë...

Solidariteti ne keto ditë për shqiptarët nuk ka të munguar. Qytetarë të thjeshtë, ekipe shpetimi, njerëz anembanë dhe disa artistë kanë ofruar ndihmën e...

“Nuk jemi të famës por të popullit”, Këngëtari i njohur shqiptar...

Jo të gjithë artistët që kanë famë në vend fitojnë shuma kolosale. Disa prej tyre janë të thjeshtë dhe kryesisht këndojnë nga dëshira dhe...