VIDEO/Kaubojsi bën premtimin: 50 mijë euro për atë që më sjell videon ku Pjerin Ndreu blen vota

Ndaje

Eduart Ndocaj, kandidati i pavarur për Bashkinë e Lezhës, e ka marrë seriozisht fushatën dhe kandidimin.

Pak para zgjedhjeve të 30 qershorit, me anë të një video në Facebook ai fton të gjithë qytetarët lezhjanë të denoncojnë blerjen e votave nga kandidati i PS-së, Pjerin Ndreu.

Madje ai shkon edhe më tej duke u thënë qytetarëve se do t’ju jap nga 5 mijë Euro në këmbim të çdo videoje ku shfaqet Ndreu duke blerë vota, ndërsa për çdo video ku ‘kapet mat’ kandidati i Rilindjes duke bërë pazare për votat, ai premton se do t’i paguajë me 50 mijë euro.

Publiée par Eduart Ndocaj Deputet sur Dimanche 19 mai 2019

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje