Tag: vota

Parlamenti voton sot kryeprokurorin e ri, mësohet vendimi unanim i grupit...

Ditën e sotme parlamenti po zhvillon një seancë të veçantë vetëm për të zgjedhur kryeprokurorin e ri dhe i pari në listë është Olsian...

Mbyllet zyrtarisht numërimi i votave në Kosovë, por LDK, PDK dhe...

Në kohën kur numërimi i votave të rregullta ka përfunduar, Lidhja Demokratike e Kosovës, Partia Demokratike e Kosovës dhe Nisma Socialdemokrate, po kërkojnë rinumërimin e të...

Kreu i ri i parlamentit grek votohet edhe nga opozita, numër...

Deputeti i Demokracisë së Re, Konstantinos Tasoulas, është zgjedhur kryetari i ri i Parlamentit Grek. Tasoulas mori një rekord prej 283 votash, pasi siç ndodh...

Hasa: Kandidati i PS në Elbasan, 3000 vota më tepër se...

Ish-deputeti i PD, Endri Hasa, në një deklaratë për mediat tha se Edi Rama ka kontrolluar KQZ, të cilën e ka cilësuar si Komisioni...

Si shprehet pakënaqësia ndaj kandidatëve, ja shifrat e mëdha të “djegies”...

Dhe pse pjesëmarrja ishte e ulët në votime, dhe nga ata pak persona që votuan, u vu re një fenonem shumë interesant. Nuk ndodhte zakonisht,...

FOTO/Partia Socialiste shton mijëra vota, ja qytetet ku lanë nam “fituesit”

Partia Socialiste mund të thuhet se “mund” dhe matematikën kur vjen puna tek sigurimi dhe manipulimi i votave. Vazhdojnë te shtohen rastet kur komisionerët...

FOTO/”Nga 100 votues dalin 205 vota”, denoncimi i vëzhguesit: Iu morën...

Pas numërimit të votave, është kuptuar qartë farsa e madhe që është bërë me to, ku kandidatët e PS kanë fituar me më shumë...

FOTO/Thellohen skandalet e Rilindjes, ja si janë manipuluar votat në Divjakë,...

Vazhdojnë rastet e manipulimit të votave nga Rilindja në votimet moniste të  mbajtura ditëne djeshme. Pas Juliana Memaj, e cila kishte fituar me 2000 vota...

FOTO/Besnikë deri në fund, Ja VIP-at shqiptarë që e “shkundën” votën

VIP- at shqiptarë kanë kryer me sukses misionin e tyre për ti treguar Partisë se kanë votuar. Kanë qenë disa prej tyre që kanë votuar...

PD nxjerr videon: PS dhe Bashkia e Tiranës kapen me zë...

Partia Demokratike ka denoncuar rastin e vjedhjes së votës, dhe pse po zhvillohen votime moniste, ku ka vetëm nga një kandidat në shumicën e...