Të shtëna me armë në shkollë, humbin jetën 5 fëmijë

Ndaje

Pesë fëmijë dhe tre persona të tjerë janë vrarë pas disa të shtënave në një shkollë në Sao Paulo, Brazil.

Sipas rrjetit televiziv Globo, thuhet se një i rritur dhe dy sulmues adoleshentësh vdiqën përveç pesë fëmijëve.

Dy të rinj u panë të hyjnë në ndërtesë dhe të gjuanin me armë njoftoi Globo.

Dhe një dëshmitar i paidentifikuar i tha gazetës Folha de S.Paulo se kishin parë një person që gjuante një armë jashtë shkollës dhe pastaj hyri sapo dolën nxënësit nga klasa.

Joao Doria, guvernatori i Sao Paulos, tha se të shtënat kishin ndodhur në shkollën shtetërore Raul Brasil në zonën e Suzanos.

Loading...

Leni një përgjigje