Tag: brazil

Shkencëtarët zbulojnë një virus të ri, mund të jetë më i...

Një virus i ri, mister - me gjenet që nuk janë parë kurrë më parë në asnjë formë jete - është zbuluar në Brazil,...

DETAJE/Droga e paketuar me logon “KF Elbasani”, del fotoja e trafikantëve...

613 kg kokainë u kapën në Brazil nga Policia Federale braziliane, në një zonë rurale në Brasnorte, të cilat ishin të paketuara me logon...

FOTO & VIDEO/ Kapen 617 kilogramë kokainë me logon e klubit...

Një sasi prej 617 kg kokainë e pastër (hidroklorur) është sekuestruar nga policia federale braziliane në një zonë rurale në Brasnorte. Lënda narkotike u gjet...

Të shtëna me armë në shkollë, humbin jetën 5 fëmijë

Pesë fëmijë dhe tre persona të tjerë janë vrarë pas disa të shtënave në një shkollë në Sao Paulo, Brazil. Sipas rrjetit televiziv Globo, thuhet...

Dhjetëra gra denoncojnë shëruesin shpirtëror, 76-vjeçari abuzon seksualisht me to

Dhjetëra gra në Brazil kanë rënë pre e abuzimit seksual nga një i vetëquajtur shërues shpirtëror. Joao Teixeira de Faria - i njohur si...

Cristiano shënon gol të jashtëzakonshëm nga 50 metra largësi

Futbollisti brazilian Cristiano da Silva e ka realizuar njërin prej golave më të mirë në botë këtë. Cristiano da Silva, një futbollist brazilian, shënoi një...

Në prag zgjedhjesh, politikanit i publikojnë videon: Orgji me 5 femra...

Ky video-skandal mund të rrezikojë që ai të mos i fitojë zgjedhjet. Bëhet fjalë për politikanin Joao Doria, një kandidat për guvernatorin në Sao Paulo, të...

Argjentine – Brazil, publikohen formacionet zyrtare të derbit amerikan

Sonte në Arabi Saudite do të zhvillohet njëri prej derbive më të mëdha të futbollit të Kombëtarëve në botë. Bëhet fjalë për miqësoren Argjentinë-Brazil, ku...

Zgjedhjet në Brazil, 5 gjërat që duhet të dini

Zgjedhjet e përgjithshme të Brazilit duken të jenë më shumë sesa thjesht dramatike. Një prej liderëve kandidues po bën fushatë nga burgu, ndërsa rivali...

Era Istrefi deri në Brazil, nominohet për një çmim të madh

Sukseset e këngëtares  Era Istrefi nuk mbarojnë. Këngëtarja, pas suksesit në Russia Worls Cup me të cilën u njoh akoma dhe më shumë në...