Tag: wuhan

VIDEO/Nga një qytet me rrugët bosh, sot me pishinat plot: Si...

Ishte qyteti i pare ne bote qe kaloi pandenime e koronavirusit, ndersa dha shembull per te gjitha shtetet e botes, ne menyren sesi mund...

Testohen 10 milionë njerëz në Wuhan, rezultatet japin shpresë për vendet...

Qyteti kinez Wuhan, ku filloi shpërthimi i koronavirusit të ri, nuk raporton me raste të reja të personave që vuajnë nga COVID-19 pasi testuan...

Shfaqja e një vatre të re, në Wuhan pritet të testohen...

Qyteti kinez Wuhan po harton plane për të provuar të gjithë popullsinë e tij prej 11 milion njerëzve për Covid-19, raportojnë media shtetërore. Plani duket...

Ekspertë të OBSH e pranojnë: Tregu i Wuhanit ka luajtur rol...

Një ekspert i Organizatës Botërore të Shëndetit të Ushqimit dhe Sëmundjeve të kafshëve tha të Premten se ai beson se një treg në qytetin...

Publikohen imazhet në laboratorin misterioz biologjik në Vuhan ku ruhen 1,500...

Instituti i Virologjisë në Vuhan i cili ka dashur 15 vjet që të ndërtohej, ruan më shumë se 1500 tipe virusesh. Por disa imazhe të...

FOTO/Libri që parashikoi koronavirusin 12 vite më parë, detaje të tjera...

Koronavirus u parashikua rreth 12 vite më parë në një libër profecish rreth fundit të botës, thonë teoritë konspirative në rrjete sociale. Teoritë konspirative thonë...

Koronavirusi/Ekipi shëndetësor zbulon familjen e fshehur prej dy muajsh aty ku...

Ndonese ne Wuhan te Kines, ka mese 3 muaj qe qyteti vijon te jete i izoluar, eshte zbuluar një familje prej katër personash, e...

DETAJE/Autoritetet u përpoqën ta fshehin, vdes dhe drejtori i një spitali...

Kreu i një spitali Wuhan në qendër të shpërthimit të koronavirusit,  ka vdekur nga sëmundja, sipas burimeve nga zyrtarët shëndetësorë dhe pse pati tentativa...

VIDEO/Kina mban fjalën, ndërtohet në kohë rekord spitali i dytë për...

Kina tregoi se si punon si shtet ne rastet emergjente dhe kritike per vendin. Pas lajmit se do te ndertohej nje spital i madh,...

Shqiptarja e vetme në Wuhan: Jemi në izolim. U sëmura, por...

Virusi vdekjeprurës në Kinë ka marre deri tani 101 jetë njerëzish, ndersa disa qytete jane izoluar dhe ne Kine po ndertohet spitali per 10...