VIDEO/Kina mban fjalën, ndërtohet në kohë rekord spitali i dytë për të prekurit nga koronavirusi

Ndaje

Kina tregoi se si punon si shtet ne rastet emergjente dhe kritike per vendin. Pas lajmit se do te ndertohej nje spital i madh, mesohet se  kjo eshte bere realitet, pasi i gjithe vendi u perkushtua ne realizimin e tij brenda pak ditesh.

Mjekët dhe infermierët kanë mbërritur në Spitalin Leishenshan, objekti i dytë mjekësor i ndërtuar në Wuhan brenda disa ditësh. Grupi i parë i pacientëve pritet që të mbërrijë nesër, ndërsa spitali është mbushur me kurat përkatëse ndaj virusit vdekjeprurës.

Ndërtimi në Spitalin Leishenshan zgjati 12 ditë, sipas CCTV. Struktura ka 32-reparte dhe 1.500 shtretër ku do të trajtojë ekskluzivisht pacientët e infektuar me koronavirusin e ri.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje