Tag: veliaj

FOTO/”Shembulli që NUK duhet ndjekur: Detyrimi për të mbajtur maskë në...

Vendimi me i fundit i qeverise  Rama, disa muaj pas pandemise, ishte te detyronte shqiptaret te mbanin maska dhe ne ambjentet publike, dhe kete...

PD paralajmëron padi penale për inceneratorin e Tiranës: U veprua si...

Qeveria dhe Bashkia e Tiranës kanë vepruar si një grup i strukturuar kriminal në lidhje me ndërtimin e inceneratorit të Tiranës. Kështu shprehet Sekretari...

FOTO/Kur ndjekësit ‘të kryqëzojnë’, Veliaj dhe zyra e tij lindin diellin...

Ne perpjekje per te terhequr vemendje, zyra e kryebashkiakut Veliaj kete here nuk ia ka dale te sjelle perfeksionin. Veliaj postoi nje foto te Tiranes...

Rama korrigjon Veliajn mes batutash: Mos e thuaj më! Na more...

Kryeministri Edi Rama ka qenë sot në Petrelë për të vizituar një familje që përfiton nga skema e rindërtimit të cilës i është dëmtuar...

Këlliçi denoncon skandalin: Shkollat e mbyllura, Veliaj bën tender me vlerë...

Kreu i Forumit Rinor të PD, Belind Këlliçi, ne nje denoncim te fundit, zbulon se Kryetari i Bashkise Erion Veliaj vazhdon me tenderat te...

U infektua me Covid-19, Veliaj niset drejt Turqisë për kurim më...

Prej 28 korrikut kryebashkiaku i Tiranës është konfirmuar me koronavirus. Pas publikimit të lajmit prej tij ai është karantinuar në banesën e tij ku...

Rama shpreson mos të jetë infektuar nga Veliaj: E kam mbajtur...

Kryeministri Edi Rama nga qyteti i Lezhës ka folur për infektimin nga COVID-19, të kryebashkiakut Erion Veliaj. Sebashku me drejtoreshën e AZHBR, Frida Krifca, në...

“Ua plotësuam kërkesat”, Veliaj presion linjave urbane: Rifilloni shërbimin ose ju...

Kryetari i Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj paralajmeron linjat e transportit urban në kryeqytet që të rifillojnë shërbimin ose rrezikojnë të humbasin licencën. Kryetari i...

Pastrimi i parave me Eco Tirana dhe mashtrimi i Veliajt, Zhupa...

Zedhenesja e PD reagon serish lidhur me administrimin e mbetjeve në Tiranë. SIpas saj, gjëndja e Landfillit të Sharrës është një nga provat që...

VIDEO/Komenti i Veliajt që shkaktoi zemërim të fortë: ‘Çunat shqiptarë janë...

I ftuar në episodin hapës të sezonit të ri të “Pop Culture”, disa kohe me pare, Erion  Veliaj kaloi ngadalë në dallimet mes djemve...