Tag: vau i dejes

Gjendet nje person i vdekur ne Vaun e Dejes

Nje person u gjet i vdekur sot pasdite ne  Vaun e Dejes. Policia thote se personi oshte i moshes 55 vjec dhe nuk kishte...

SHKODER/ Bombola i ve flaken shtepise

Nje bombol shpertheu ne zjarr sot ne mbremje ne nje shtepi ne Vaun e Dejes. I zoti i shtepise unperpoq te shuante zjarrin duke...

DETAJE/Të shtëna me armë zjarri në një banesë, 47-vjeçari qëllon mikun...

Një 47-vjeçar me iniciale Gj. V., është arrestuar nga policia e Shkodrës, pasi ka qëlluar me armë zjarri drejt mikut të tij, shtetasit me...

VIDEO/Momenti kur policia kap hajdutin, si u parandalua vjedhja e banesës...

Policia në Shkodër ka parandaluar një vjedhje në kohën e duhur  falë telefonatës nga qytetarët. Policia, falë bashkëpunimit me qytetarët, arrestuan në flagrancë shtetasin A....

FOTO/Aksident në Pukë, plagosen burrë e grua me motorr

Dy persona janë plagosur pas një aksidenti rrugor mëngjesin e sotëm në aksin Vau Dejës-Pukë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 07:45, në fshatin Çafë-Laç, Vau...

E pazakontë! Kryebashkiaku i ri i Vaut të Dejës betohet në...

Ditën e sotme është bërë betimi i kryebashkiakut të Vaut të Dejës, Mark Babanit dhe konstituimit të Këshillave Bashkiakë. E pazakonta për këtë rast është...

FOTO/”Refuzuan qeverisjen nga 5 oligarkët”, Basha flet për votimet: Arsyet madhore...

Lideri i opozitës, Lulzim Basha, i shprehu mirënjohjen strukturave të PD në Vaun e Dejës për qendresën dinjitoze ndaj sulmit të strukturuar kriminal të...

“Skandali i tretë më i ri”, PD siguron faktet: Në Vaun...

Partia Demokratike ka vijuar me publikimin e fakteve të cilat tregojnë anën tjetër të votimeve të 30-Qershorit. Sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi...

FOTO/”Nga 100 votues dalin 205 vota”, denoncimi i vëzhguesit: Iu morën...

Pas numërimit të votave, është kuptuar qartë farsa e madhe që është bërë me to, ku kandidatët e PS kanë fituar me më shumë...

Deklarata e KQZ, zgjedhjet kane rene ne Shkoder dhe Vaun e...

Te pakten nje pjese e Bashkise se Shkodres dhe asaj te Vaut te Dejes nuk jane gati per votimet moniste te qeverise. KQZ njofton...