Tag: vau i dejes

Hapi tjetër i socialistëve, Lleshaj kërkon shkarkimin e Kryebashkiakut Hila: Të...

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka njoftuar se Këshilli i Ministrave do të shkarkojë nga detyra si kryetar Bashkie, kryetarin e Bashkisë së Vaut...

Ngrihet tensioni në gjithë vendin, KZAZ në Vaun e Dejës në...

Zjarr në KZAZ e Vaut të Dejës, në Berat rrethohet KZAZ nga qindra protestues Besohet se KZAZ në Vaun e Dejës është përfshirë nga zjarri...

“Edhe një gjë ta keni fare të qartë…”, Basha deklaratë të...

Kryedemokrati Basha ndalësen e radhës e bëri në Vaun e Dejës, nga ku adresoi të tjera mesazhe të rëndësishme lidhur me zhvillimet  e fundit. Duke...

VIDEO/Asnjë nuk e pret Ramën në Vau të Dejës, qytetarët refuzojnë...

Deputeti demokrat Bardh Spahia ka publikuar një foto në të cilën shihet një pjesëmarrje e vakët e qytetarëve në Vau të Dejës, aty ku...

Nuk pranojnë të ngrohen me gaz, nxënësit bojkotojnë mësimin

Nxënësit e shkollës 9-vjeçare ‘Don Martin Trushi’ kanë vendosur të bojkotojnë mësimin pasi nuk pranojnë të ngrohen me gaz duke qënë se është i...

Basha me fermerët në Vaun e Dejës: Janë miliona euro për...

Kryedemokrati Lulzim  Basha ditën e sotme ka vizituar fermerët në Vaun e Dejës. Në fokus të takimit kanë qenë problemet që lidhen me bujqësinë...

LAJM I FUNDIT/ Një banesë mes zjarrit në Vaun e Dejës,...

Një zjarr ka rënë afër hidrocentralit të Vau të Dejës. Raportohet se shtëpia ka qënë afër hidrocentralit është përfshirë nga flakët menjëherë. Gjithashtu bëhet e...

LAJM I FUNDIT/Kapen brenda në pikën e basteve me drogë dhe...

Janë arrestuar 3 shtetas në një sallë lojrash euro lloto ku u janë kapur dhe  armë zjarri dhe lëndë narkotike, ditën e sotme në...

VIDEO/Përmbytjet në Shkodër, nga shiu apo shkarkimet, shikoni pamjet sot pasdite

Përmbytjet në Shkodër nuk po vijnë nga reshjet e shiut por nga shkarkimet në kaskadën e Drinit. KESH nuk ka menazhuar si duhet situatën...

SHKODËR/Kapen hajdutët, djali i pronarit të shtëpisë organizoi vjedhjen

Ka vjedhur shtëpinë e tij në të cilin mbante me qera një person tjetër. Katër të rinj u arrestuan sot në Vaun e Dejës...