Tag: vau i dejes

Shtohen zjarret, era ndez vatra të reja në Vaun e Dejës...

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 9 vatra zjarri në disa qarqe të vendit që janë riaktivizuar për shka...

EMRI/ Atentat në Vaun e Dejës, qëllohet me armë zjarri 23-vjeçari

Një person u plagos sonte me armë zjarri në Vaun e Dejës në Shkodër. Mësohet se i plagosuri është 23 vjeç dhe quhet Fran...

FIKS FARE/Skandal në Shkodër, INUV nuk prish dot murin pa leje

Në Bashkinë e Vaut të Dejës nuk zbatohet vendimi i prishjes së murit të paligjshëm. Rreth 30 familje të fshatit Ashtë, në bashkinë Vau i...