FOTO/”Nga 100 votues dalin 205 vota”, denoncimi i vëzhguesit: Iu morën emrat dhe mbiemrat

0Shares
0

Pas numërimit të votave, është kuptuar qartë farsa e madhe që është bërë me to, ku kandidatët e PS kanë fituar me më shumë vota se pjesëmarrje.

Ish-kryeministri Berisha ka bërë publike mesazhet e një vëzhguesi që ka procesverbalet në komisionin e njësisë administrative të Poshnjës, në bashkinë Ura Vajgurore.

Në fshatin Hingë kanë votuar 120 persona gjithsej, ndërsa komisioni ka nxjerrë 205 votues. Të gjithë personat i kanë regjistruar me emër e mbiemër.

DENONCIMI I PLOTE

Ne farsen e djeshme te turpit te historise manipulimi ishte masiv!

Ne fshatin Hinge te Ures Vajgurore nga 120 votues qe hodhen voten, komisioni mbushi kuti e dokumentat sikur votuan 205 persona!

Lexoni mesazhin dhe shikoni procesverbalin e vezhguesit dixhital. sb

prsh doktoktor dua te bej me dije se ne njesin adminstrative poshnje bashkia ura vajgurore konkretisht vshati hinge. Ne fshatin hinge ne tertorin e shkolles ku mbaheshin votimet se zgjedhje nuk qen , kan hyr per te votuar 120 persona qe kan votuar . Dhe dua te denoncoi se komisioni i votimeve fars ka nzjer 205 votues . Ju bej me dije se personat qe ka hyr ne qendren e votimit i kemi regjistruar me ember e mbiemer , ku 85 persona nuk kan qen te pranishem. Ju lutem e verifikoni sa me shpejt respekte.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje