Tag: trafik

Goditet tjetër rast trafiku i klandestinëve në Tiranë, ndalohen 2 persona,...

Goditet një tjetër rast i veprimtarisë kriminale në fushën e dhënies së ndihmës shtetasve të huaj, për kalim të paligjshëm të kufirit, kundrejt fitimit. Ndalohen...

Rihapja e kufijve, Berisha poston fotot nga Morina: Ua nxinë jetën...

Lirimi i masave kete 1 Qershor u shenua dhe me hapjen e kufijve me vendet fqinje. Ketu perfshihet dhe Kosova. Qe prej mengjesit, aty eshte...

EMRAT/Dokumenta false për në SHBA, del lista e 15 personave të...

Prokuroria e Posaçme Anti Korrupsion ka ekzekutuar 15 urdhra arresti në kuadër të operacionit “Crystal Eagle”. Personat e vënë në pranga nën dyshimin se me...

AKUZAT/Trafikuan 1 ton drogë drejt Greqisë, SPAK mbyll hetimet për 6...

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar Tiranë ka përfunduar hetimet për 6 persona të akuzuar se tentuan të trafikonin 1074.2 kg,...

EMRAT/Zbulohen kush janë dy vëllezërit që iu kërkohet deklarimi i pasurisë

OFL vë në shënjestër dy të fortë të tjerë. Në një deklaratë për mediat, agjentja e OFL-së bëri me dije dy emrat e tjerë...

VIDEO/Kapet sasi e madhe kokaine nga Brazili në Itali, arrestohet dhe...

Nje tjetër shqiptar del ne emrat e te arrestuareve per trafik droge ne botë. Guardia di Finanza” e Spezia-s në Itali, gjatë një aksioni...

“Përfshirja në trafik droge”, Dy bisedat që zbuluan Arbër Çekajn: Më...

Arbër Çekajn është i akuzuari kryesor i Prokurorisë për trafikimin e 613 kg kokainë kolumbiane në Shqipëri. Ai u ekstradua nga Gjermania, ku ishte...

Filloi “telenovela” dhe për Arbër Çekajn, shtyhet sërish seanca gjyqësore

Mesa duket do të kemi një tjetër telenovelë lidhur me drejtësinë, sikurse ndodhi me grupin Shullazi. Eshtë shtyrë për të dytën herë proçesi gjyqësor te...

Pas krimit në pranga ra dhe vëllai i policit të plagosur,...

Ngjarja në Kavajë, përpos arrestimit të policit, i cili shtiu me armë për vetëmbrojtje, solli dhe arrestimin e vëllait të Bledar Tocit. 27-vjeçari  Bernard Toçi,...

VIDEO/Droga e kapur në Greqi u nis nga Vlora, zbulohet skema...

Detaje të reja janë bere mësuar pas lajmeve te droges së  kapur ditët e fundit në Greqi. Mediat greke shkruajne se droga është nisur...