Filloi “telenovela” dhe për Arbër Çekajn, shtyhet sërish seanca gjyqësore

Ndaje

Mesa duket do të kemi një tjetër telenovelë lidhur me drejtësinë, sikurse ndodhi me grupin Shullazi.

Eshtë shtyrë për të dytën herë proçesi gjyqësor te Krimet e Rënda për biznesmenin Arber Çekaj dhe 2 të pandehurve të tjerë të akuzuar për trafikun e 613 kilogramë kokainë të kapur në Maminas.

Shkak për shtyrjen e seancës, ku pritej të lexohej pretenca e prokurorisë është bërë mungesa e avokatëve, Donald Lushaj dhe Armando Pezaku, ndërsa nga avokati Maksim Haxhiaj u dorëzuar kërkesa për shtyrje të seancës për arsye shëndetësore. Procesi i radhës u caktua të mbahet më 8 nëntor.

Kujtojmë se Arbër Çekaj u ekstradua nga Gjermania vetëm disa javë më parë teksa akuzohet për trafik droge.

//DRONI.al

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje