Tag: reforma

VIDEO/Basha garanton: Nuk tolerojmë zvarritjen e Reformës Zgjedhore, drejt zgjedhjeve të...

Kryedemokrati Lulzim Basha, një ditë pas paktit të parë mes palëve për Reformën Zgjedhore ka garantuar shqiptarët se ky është vetëm fillimi i betejës,...

DETAJE/Reforma zgjedhore, këto janë 16 propozimet e Partisë Demokratike

Sot u mbajt tryeza e radhës për Reformën Zgjedhore me praninë e OSBE-së. Partia Demokratike iu përgjigj ftesës me një grup teknikësh, duke iu...

Spiropali kapet me Bashën, Bardhi i përgjigjet: Reforma e vërtetë zgjedhore...

Elisa Spiropali ka vendosur të replikojë në distancë, duke u vene dhe njehere ne rolin e avokatit mbrojtës të kryeminsitrit Edi Rama. Deklaratave të kreut...

E PLOTE/”Ia kemi dorëzuar Edi Ramës”, çfarë përmban platforma e opozitës...

Reforma zgjedhore ishte e vetmja pikë që bëri bashkë në tryezë diskutimi, opozite dhe mazhorance. Por pavaresisht kesaj, opozita u largua nga tryeza pasi...

“Boll show-t me kod zgjedhor”, Fuga letër të hapur: 15 pikat...

Akademiku Artan Fuga e quan dështim takimin e djeshëm dhe tryezën e diskutimit për reformën zgjedhore. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Artan...

Diskutimi për reformën zgjedhore, përfaqësuesi i opozitës lë tryezën pas disa...

Nuk ka qënë shumë e gjatë prezenca e përfaqësuesit të opozitës në tryezën e thirrur nga OSBE për reformën zgjedhore. Ivi Kaso është larguar...

“Tryeza për reformën zgjedhore”/Ambasada Amerikane vlerëson Bashën: Përpjekjet e tij demonstrojnë...

Ambasada e SHBA në Tiranë ka reaguar pas vendimit të opozitës së bashkuar për të dërguar përfaqësues në tryezën për Reformën Zgjedhore, ku e...

Ftesa e OSBE/Basha jep përgjigje: Kriza nuk zgjidhet me një tryezë

Ka ardhur edhe përgjigja e kryedemokratit Lulzim Basha pas ftesës së OSBE-së për tryezen e diskutimit për reformën zgjedhore. Ai theksoi se ende nuk i...

Rama plot zell prezanton projektin e ri, një reformë dhe për...

Kryeministri Edi Rama ka vijuar sot me prezantimin e reformave që kërkon të përmbushë së fundmi. Në rrjetet sociale ai publikoi një video me...

“I dashur ambasador,”Vasili i kthehet Sorecës: Ne të mbajmë ‘perlën’ e...

Pas deklaratave të ambasadorit të BE-së në Tiranë Luigi Soreca në lidhje me reformën në drejtësi, ka reaguar nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili. Përmes një...