Mblidhet sërish Këshilli Politik, Rama me sytë nga opozita, ftesa që iu bën

0Shares
0

Këshilli Politik do të mblidhet në orën 17:00 të kësaj të mërkurë. Kryeministri Edi Rama ka bërë apel opozitës jashtëparlamentit që të mos e bojkotojë Këshillin Politik.

Shefi i qeverisë përmes një postimi në Twitter shkruan se është e rëndësishme që të vijojmë dialogun tripalësh së bashku me opozita parlamentare, për reflektimet e risive kushtetuese.

Sot në 17:00 është propozuar nga ana jonë përmes Damian Gjiknurit mbledhja e Këshillit Politik. Përsëris apelin për OP jashtëparlamentare që të mos e bojkotojë Këshillin Politik dhe të vijojmë dialogun tripalësh së bashku me OP parlamentare, për reflektimet e risive kushtetuese!”, shkruan Rama.

Ndërkohë një ditë më parë mazhoranca firmosi një marrëveshje me të ashtuquajturën opozita parlamentare për hapjen e listave dhe heqjen e koalicioneve.

vijon..

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje