Tag: qytetare

VIDEO/Pogradeci zonë e gjelbërt, por qytetarët ‘harrojnë’ koronavirusin dhe dynden rrugëve

Lirimi i masave kufizuese duket se e ka rikthyer Pogradecin pothuajse në normalitet. Kryeministri e futi qytetin juglindor në 'zonën e gjelbert' dhe deri...

VIDEO/Banorët e Topojës në Fier dalin në protestë: Jemi lënë në...

Gjithe kjo periudhe e veshtire eshte shenuar me protesta dhe pakenaqesi nga qytetaret, te cilet padyshim jane ata qe vuajne me shume nga çdo...

Disa të arrestuar dhe të ndëshkuar në Tiranë, policia jep detajet

Strukturat e Policisëkanë vijuar punën për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë. Gjatë 24 orëve të fundit janë vënë në pranga 3 shtetas, njëri prej...

Ndryshoi proçedura, por numri i qytetarëve që dalin për pazar vijon...

Plot 54 mijë qytetarë kanë aplikuar dje (e diele, 29 mars) për lejen për daljen për të bërë pazar sot. Shumica kanë kërkuar dalje në...

Edhe 190 shtetas të gjobitur, policia jep detajet: Rritet dhe numri...

Gjatë 24 orëve të fundit Policia e Shtetit ka evidentuar 98 drejtues mjetesh që kanë shkelur urdhrin e ndalim qarkullimit. Ata janë ndëshkuar me heqje...

VIDEO/”Kam dhe unë të miat e mia”, Basha me një mesazh...

"Shqiptarët meritojnë të dëgjohen me vëmendje dhe të trajtohen me dinjitet", keshtu e titullon Lulzim Basha, video-mesazhin e tij, publikuar mesditen e sotme per...

Basha shkon në Kavajë, porosia për banorët: Askush të mos hyjë...

Kryetari i Partisë Demokratikë ka qenë gjatë ditës së sotme në Kavajë ku ka takuar qytetarët e prekur nga termeti. Ndonese vemendja eshte perqendruar...

“Batërdi me ndërtesat”, Dako shfaqet pas 3 ditësh te banorët e...

Shumë ia kanë lene përgjegjësinë ish-kryebashkiakut Vangjush Dako, i cili nuk po ndihej fare këto ditë pas goditjes fatale qe termeti i dha Durrësit...

FOTO/Përhapi panik me lajmet e rreme në Facebook, policia prangos 25-vjeçaren...

Policia në këto të vështira ka nisur aksionin ndaj njerëzve të cilët sipas saj, perhapin panik me lajme të rreme. Sic behet me dije ne...

“Kjo është çmenduri”, Gazetari pas propozimit të Veliajt: Do e quash...

Teksa ka bërë bujë me deklaratën e tij, kanë vërshuar qindra komente dhe reagime duke e kritikuar keq Erion Veliajn. Kujtojmë se Kryetari i Bashkisë...