“Batërdi me ndërtesat”, Dako shfaqet pas 3 ditësh te banorët e dëmtuar

Ndaje

Shumë ia kanë lene përgjegjësinë ish-kryebashkiakut Vangjush Dako, i cili nuk po ndihej fare këto ditë pas goditjes fatale qe termeti i dha Durrësit dhe Thumanës.

Ish-kryebashkiaku i Durrësit u shfaq më në fund pranë banorëve të dëmtuar nga tërmeti. Ai vizitoi disa qytetarë që kanë humbur banesat nga tërmeti i rëndë i 26 nëntorit.

“Kurajo të gjithëve,” mësohet të ketë thënë ai.

Sipas gazetës Panorama, “Dako konsiderohet si kryebashkiaku që ka shkaktuar batërdi në fushën e ndërtimeve, një pjesë e të cilave ka rezultuar se nuk plotëson standarde sigurie”.

Gjithashtu, nga tërmeti ka patur deme te madhe financiare, per shkak se pallatate në masën 20% të tyre janë kthyer ne të pabanueshme dhe duhet të shemben.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje