Basha shkon në Kavajë, porosia për banorët: Askush të mos hyjë brenda pallateve të dëmtuara

Ndaje

Kryetari i Partisë Demokratikë ka qenë gjatë ditës së sotme në Kavajë ku ka takuar qytetarët e prekur nga termeti. Ndonese vemendja eshte perqendruar ne  Durrës dhe Thumanë, duhet te theksojme se kemi patur sinjale dhe njoftime sikurse dhe raportime per deme te konsiderueshme në Shijak, Kavajë, Bubq apo deri në Laç.

Banorët iu ankuan Bashës së prej ditësh janë të detyruar të flenë nëpër makinë, ndërsa shtuan faktin se janë në pritje të ekspertëve për të përcaktuar nëse banesat e tyre  përmbushin kushtet për banim apo jo.

Lideri demokrat porositi banorët të jenë të kujdesshëm dhe të mos futen në banesa e pallate, që kanë pësuar çarje në strukturë.

vijon…

//DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje