Tag: qytetare

VIDEO/Lulzim Basha tjetër mesazh për qytetarët para protestës: Boll më….

Kreu demokrat ka dhënë një tjetër mesazh ndaj qytetarëve disa orë para protestës së madhe kombëtare. Me anë të një videomesazhi, Basha iu flet...

Pritën Ramën me protesta në Shkodër, fillon hakmarrja: 10 të proceduar,...

Policia e Shkodrës ka nisur procedimin penal për 10 persona pasi ditën e djeshme  u përplasën me policinë gjatë pritjes me protesta, në kohën...

Protesta në vend, banorët në Korçë dhe Mirditë mbushin sheshet

Ashtu si është paralajmëruar më herët, protesta do të ketë në zona të ndryshme të vendit. Banorët që preken nga ndërtimi i HEC-ve në zonën...

FOTO/Ish-deputeti publikon faktet: E turpshme! Të jesh ekselent në Shqipëri duhet...

Ish-deputeti Luçiano Boçi referuar disa denoncimeve të  prindërve, ka zbuluar se për të quajtur eskelent dhe për të marrë çertifikatën duhet të paguash vetëm...

“Mbetën djemtë pa martuar”, banorët e Lubonjës protestojnë: Na mashtruan për...

Banorët e fshatit Lubonjë kanë protestuar mëngjesin e sotëm duke bllokuar rrugën dhe duke mos lënë mjetet e TAP për të vijuar punën. Sipas tyre...

Nisen qytetarët drejt Tiranës, Baçi: Rama t’i thërrasë mendjes nga protesta...

Që në orët e para të mëngjesit qytetarët janë nisur nga rrethet për tiu bashkuar protestës së radhës të opozitës para Parlamentit. Qytetarë të shumë...

VIDEO/Mbushën sheshin për Veliajn, pjesëmarrësit nuk e dinë pse janë aty

Eshtë paradoksale e gjithë situata në Kongresin e PS, ku dhe pse është propoganduar prej ditësh për mbledhjen, në fakt tregohet se çdo gjë...

VIDEO/”Do e hedhim në lum qeverinë e krimit”, Basha u jep...

Kreu i PD Lulzim Basha ka marrë fjalën teksa protestuesit kanë rrethuar tashmë selinë blu mes ovacionesh për kreun e opozitës dhe mes thirrjeve...

VIDEO/Ramës i nuk ndahen protestat, qytetarët i zënë rrugën në Gjirokastër

Një grup qytetarësh i kanë prerë rrugën kryeministrit Edi Rama në Gjirokastër, pasi ky i fundit pritet të zhvillojë një tur dyditor aty. Një grup...

DETAJE/Jo fjalime kryetarësh, zbulohet skenari i protestës: Fjalën do ta marrin...

Kjo protestë do jetë ndryshe përderisa është titulluar dhe cilësuar si protesta popullore, protesta e cila u përket qytetarëve. Burimet nga PD bëjnë me dije...