Tag: qytetare

VIDEO/Protesta e 16 Shkurtit, Basha në Burrel: Merrni në dorë fatin...

Lulzim Basha ndodhet në qytetin e Burrelit për tu takuar me qytetarët në kuadër të thirrjes për protestën e 16 Shkurtit. I shoqëruar nga deputetja...

FOTO/’S’e kuptoj si vijnë bëjnë pazarin tek ju’, klientët e nxjerrin...

Rrjeti i Supermarketeve CONAD në një deklaratë për medit, u ka bërë thirrje portaleve duke u kërkuar të mos bëjnë lajme për të dëmtuar...

VIDEO/Lezhianët mbështesin Bashën: Rama, hajduti i votave

Lulzim Basha vijon të takojë qytetarë nga vende të ndryshme të Shqipërisë për tu bërë thirrje të marrin pjesë në protestën e madhe të...

VIDEO/Qytetarët solidarizohen me studentët, shkojnë në protestë dhe shpërndajnë ushqim

Studentët janë duke protestuar dhe vlen për tu theksuar fakti që atyre u janë bashkuar një numër i madh gjimnazistësh dhe studentë nga rrethet. Gjithashtu...

Rrugët rreziku i madh i qytetarëve në Kamëz, kanë kërkesë urgjente...

Mungesa e semaforëve dhe vijave të bardha janë të parat që bien në sy në vendin ku një ditë më parë ndodhi një aksident...

Tirana me risinë më të re/Veliaj: Udhëtoni më lirë se sa...

Nga sot, Tirana bëhet qyteti i parë në Ballkan që sjell sistemin e biçikletave pa stacion "Smart Bike Share", një mënyrë ekologjike dhe inovative...

VIDEO SKANDAL/ Gardisti i armatosur përplaset me të rinjtë: S’je mercenar,...

Në media, janë publikuar pamje ku tregohen momentet e konfrontimit të të rinjve të Partisë Demokratike me një nga oficerët e gardës në Elbasan,...

VIDEO/ Shqiptarët me parrullën “Drejtësi për djalin tonë”, protestojnë në Tiranë...

Në sheshin përpara Piramidës në Tiranë po protestohet nga një grup qytetarësh dhe përfaqësues të shoqërisë civile, për vdekjen e Florenc Beqirit në një...

Lulzim Basha takohet me qytetarë të Krujës dhe Fushë-Krujës: Të Dielën...

Lulzim Basha bashkëbisedoi sot me qytetarë të Krujës dhe Fushë-Krujës, për hallet, taksat e larta dhe tarifat që rëndojnë jetën e tyre. Ilir Ndreu ka...

Berat, Basha: Ndryshimi i madh po vjen, ndajeni planin tonë ekonomik...

Lulzim Basha u tha qytetarëve të Beratit sot të mbledhur në mitingun përmbyllës të fushatës, që të dalin derë me derë, të përhapin lajmin...