Tag: qytetare

Habit Veliaj, propozon një taksë për hyrjen e qytetarëve në Tiranë

Këtij vendi dhe qytetarëve të saj po i shtohen taksat dita ditës, ndërsa rrogat dhe pagesat e tyre janë në minimumin e normales. Ka bërë...

FOTO/28 Nëntori ndryshe, VV në marshim protestë: Bashkim kauzash me hapa...

VetVendosja ka vendosur që këtë 28 nëntor të  pavarësisë të mos e kalojë vetëm me festë. Ajo ka ftuar të gjithë qytetarët të marrin...

“Tash, ne duhet të punojmë”, Kurti mesazh qytetarëve: Shpëtuat republikën nga...

Albin Kurti ka një mesazh për të gjithë qytetarët e Kosovës të cilët e votuan dhe e renditën të parin në zgjedhjet e parakohshme...

Dalin shifrat e votuesve në Kosovë, diplomati suedez jep parashikimin pas...

Diplomati suedez, Karl Bild, ka komentuar procesin e zgjedhjeve që sot po mbahen në Kosovë. Përmes një shkrimi në Twitter, Bild ka shkruar se...

LETRA/Qytetarët e Shkodrës bëjnë lëvizjen e radhës, ja çfarë i kërkojnë...

Me qindra qytetarë të bastionit historik të Partisë Demokratike, Shkodrës, kanë nënshkruar një letër adresuar ambasadave kryesore në Shqipëri, të cilave iu parashtrohet kërkesa...

“Zgjidhja nuk eshte ‘ik ti e te vi unë’, Basha i...

Kryetari i PD, Lulzim Basha shprehu vendosmërinë e opozitës për t’i shkuar deri në fund betejës për zgjedhje të lira e të ndershme, duke...

VIDEO/Qëndresa për Teatrin vazhdon, artistët i tregojnë vendin deputetit që i...

Deputeti Kujtim Gjuzi nuk është pranuar nga qytetare dhe artistë pranë teatrit Kombëtar. Teksa artistët qëndruan natën duke e gdhirë ne mbrojtje të godinës,...

VIDEO/Basha mesazh të fortë për 8 Korrikun: Bashkohemi për familjet dhe...

Opozita e bashkuar ka njoftuar se do të vazhdojë aksionin e saj me protesta, ashtu sikurse e vijoi rezistencen e saj për disa muaj...

VIDEO/Disa qytetarë lejohen të votojnë pas orës 19:00

Ndonëse votimi duhet të mbyllej në orën 19:00, disa qytetarë që e kanë lënë për në moment të fundit për të votuar, janë lejuar...

VIDEO/Policia nuk kurseu gazin lotsjellës, qytetarët në Dibër nisin protestë që...

Pas përplasjeve të djeshme, ku policia nuk kurseu gazin lotsjellës ndaj qytetarëve qe protestuan kundër zhvillimit të zgjedhjeve, qytetarët kanë dalë sërish në protestë. Nga...