Tag: opozita

Mblidhet sërish Këshilli Politik, Rama me sytë nga opozita, ftesa që...

Këshilli Politik do të mblidhet në orën 17:00 të kësaj të mërkurë. Kryeministri Edi Rama ka bërë apel opozitës jashtëparlamentit që të mos e...

Rama ‘nxjerr kokën’ për reformën zgjedhore, del kundër koalicioneve: Është një...

Kryeministri Edi Rama nga foltorja e Kuvendit u shpreh se listat e hapura nuk janë zgjidhje dhe nuk kanë për të sjellë cilësi në...

“Zgjedhorja”, Opozita zbulon propozimin e ri për zgjedhje të anëtarëve të...

Pas dakordësimit për reformën zgjedhore, palët politike kanë krijuar përsëri përplasje në lidhje me formulën e zgjedhjeve të anëtarëve të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. Mësohet...

“Spitalet, vatra më e madhe e përhapjes së COVID 19”,PD rendit...

Përmes një deklarate nga selia blu, Përfaqësueja e grupit të punës për Shëndetësinë në PD, doktoreshë Mirela Tabaku ka kërkuar dorëheqjen e ministres së...

As Yuri Kim nuk i bind dot, çfarë deklaruan deputetët e...

Takimi me Ambsadoren Amerikane deri tani duket se nuk ka provuar te jete efektive. Vete perfaqesuesit e opozites parlamentare kane deklaruar per mediat se mendimi...

INTERPELANCA/Rama shmang përgjigjen, mbrohet me thëniet e aktorëve që firmosën shembjen

Kryeministri Edi Rama e nisi interpelancen qe ka thirrur opozita parlamentare, duke u mbrojtur me argumentat e artisteve, qe firmosen per shembjen e tij. Rama...

Zbardhen propozimet e opozitës për “Zgjedhoren”: Financimi, kuota gjinore dhe periudha...

Zbardhen propozimet e opozitës në treyzën e Reformës Zgjedhore,  që synojnë të largojnë partitë nga korrupsioni politik, t’i emancipojnë ato me pjesëmarrjen reale të...

Reforma zgjedhore/Opozita propozon takim të hënën, vjen përgjigjja: Është pushim, çfarë...

Pas pergjigjes se Bashes, se opozita nuk e kishte braktisur tryezen per reformen zgjedhore, Oerd Bylykbashi i dergoi nje leter mazhorances dhe opozites parlamentare...

“Për platformën Rama dhe Ambasadorët e dinin që në 8 Prill”,...

Presidenti Ilir Meta ndodhet ne nje konferencë për median lidhur me platformen prej 14 pikave që ia ka vënë në dispozicion edhe kryeministrit Edi...

Basha dhe opozita takim me Metën, zbardhet çështja kryesore e diskutimit

Takimi i Presidentit Të Republikës, Ilir Meta me kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe aleatët opozitarë ka përfunduar. Pas takimit reagoi kreu i opozitës,...