Tag: opozita

Çadër apo do të rrethohet Kryeministria, ja si do të jetë...

Kryetari i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Belind Këlliçi, thotë se protestat masive që PD-ja nisa nga janari kundër qeverisë Rama do të jenë...

Basha: Ja tre skenarët e betejës së opozitës

I ftuar në emisionin “Opinion” në TV “Klan”, kreu i PD-së Lulzim Basha, zbuloi tre skenarët e betejës së saj, përballë mazhornacës. “Skenari i parë,...

Kryemadhi zbulon “prapaskenat” e reformës në drejtësi: Lu na kërkoi në...

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, deklaroi se komuniteti ndërkombëtar është ndër institucionet më të manipuluara me informacion nga qeveria Rama. E ftuar në Tonight Ilva...

KOMENT/Kriza e të djathtës është kulturore dhe jo politike

Nga Fitim Zekthi Mendimtarët e mëdhenj liberalë të shekullit 18-19, Adam Smith, Vilhelm von Humbold etj., që mbrojtën me forcë idenë e një rendi ku...

Sulmi në Komisionin e Sigurisë, Salianji: Deputetët-Banditë të Edi Ramës nuk...

Deputeti demokrat Ervin Salianji ka reaguar ashpër në një deklaratë për shtyp, lidhur me gjuhën e dhunshme dhe kërcënimet që dy deputetët socialistë, Pjerin...

Opozita përshkallëzon aksionin antiqeveritar: Protesta deri në rrëzimin e qeverisë

Partia Demokratike do të përshkallëzojë qëndrimin e saj për rastin “Tahiri”. Nënkryetari Edi Paloka konfirmon se opozita po përgatitet për protesta, qëllimi final i të...

Ministri Ahmetaj refuzon të përgjigjet për arbitrazhin, opozita braktis Komisionin e...

Deputetët e opozitës, PD dhe LSI janë larguar nga mbledhja e Komisionit të Ekonomisë. Shkak për këtë u bë një debat mes deputetit të...

Rama jep garanci për Gramoz Rucin dhe lajmëron 2 vendimet e...

Kryeministri Edi Rama ka vijuar komunikimin e tij javor me mbështetësit në rrjetet sociale pas një mungese disa javore me një mbrojtje për emrin...

Akademia e Shkencave në zgrip, ndizet debati politik

Konflikti i ashpër mes Akademisë së Shkencave dhe Kryeministrit Rama është komentuar nga zëra të ndryshëm të PD duke konsideruar se Rama nuk ka...