Tag: opozita

“Çakejtë dhe ujqërit u bënë bashkë”, Deputeti i opozitës së re...

Të gjithë na kujtohen deklaratat e bujshme te deputetit Kostaq Papa, i cili tha në Parlament se është një mashkull xhentil dhe se femrat...

‘Jam nga njerëzit më të kulturuar në vend’, tjetër deklaratë e...

Kostaq Papa, deputet i Kuvendit të Shqipërisë në radhët e opozitës së re, një ditë më parë, bëri një deklaratë të habitshme në Kuvend...

Shtyhet takimi për reformën zgjedhore me kërkesë të PD, çfarë pritet...

Tryeza mes partive për reformën zgjedhore nuk do të mblidhet sot. Lajmi konfirmohet zyrtarisht ndërsa rendi i ditës ishte: Diskutimi mbi administratën zgjedhore Sistemi...

PD i kujton foton me Obamën Ramës: Duhet të merresh vetë...

Ndërkohë që mazhoranca akuzon opozitën për lobim rus, PD i është përgjigjur duke i rikujtuar foton me ish-Presidentin Barak Obama. Në një dalje për mediat,...

“Opozita politike është institucioni i fundit që vendi të quhet demokraci”

Ish-ministri Ylli Manjani hedh dritë mbi atë që çdokush duhet te mendoje sa i përket opozitës së bashkuar. Manjani e quan insitutucionin e vetëm...

Opozita po mendon t’iu rikthehet protestave, dy datat e mundshme

Opozita do ti rikthehet sërish protestave.Burime nga takimi i Kolegjit të Kryetarëve të degëve të PD-së bëjnë të ditur se tubimi i parë kombëtar...

DETAJE/Zbardhet ‘marrëveshja’ e opozitës me qeverinë, reforma zgjedhore përfundon para 15...

Partia Socialiste ka rënë dakord që diskutimet kryesore për reformën t’i bëjë një grup pune me përbërje të barabartë prej 4 anëtarësh. Opozita dhe mazhoranca...

E FUNDIT/Opozita mandaton Bylykbashin dhe Vasilin për të diskutuar me PS,...

Opozita ka rikonfirmuar qëndrimin e saj të tetorit për reformen zgjedhore dhe ka mandatuar Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasilin për të diskutuar me palën...

“Nuk presim opozitën të zgjohet nga gjumi”, Rama flet me vetëbesim:...

Në përfundim të mbledhjes së kryesisë, kryeministri Edi Rama u eshte pergjigjur disa pyetjeve te gazetareve. Ai foli për krizën politike në vend si dhe...

“Është detyra jonë të bëjmë të dëgjohet zëri i qytetarëve”, Basha:...

Kryetari i Partisë Demokratike, vizitoi sërish Durrësin, ku është ndalur të dëgjojë shqetësimet e qytetarëve, të lënë pa përgjigje nga autoritetet shtetërore. Fillimisht zoti Basha...