Tag: opozita

Koalicionet/Opozita kërkon OSBE, Gjiknuri shmanget: “Sebep” për të mos gjetur kompromis!...

Pas letrës së Opozitës së Bashkuar dhe kërkesës së saj që Këshilli Politik ti drejtohet OSBE/ODIHR për koalicionet, gjatë mbledhjes që është duke u...

Ku janë çuar lekët që ka dhënë BE? Përgjigjet Rama, nuk...

Teksa ka qenë në Durrës, në kuadër të projektit të rindërtimit, Edi Rama ka gjetur kohën që t’iu përgjigjet dhe kundërshtarëve të tij politikë,...

Tjetër mesazh nga Yuri Kim: Opozita mori përgjegjësitë e saj! Palët...

Ambasadorja Yuri Kim ka komentuar nga Himara diskutimet mes palëve për ndryshimet në Kodin Zgjedhor duke vlerësuar draftin  e sjellë nga opozita jashtëparlamentare si...

Meta përkrah draftin e opozitës për Kodin Zgjedhor: Opozita kërkon konsensus...

Pas draftit të dorëzuar dje nga opozita e bashkuar, ka reaguar Presidenti i Republikës, Ilir Meta. Ai përshëndeti zyrtarizimin e propozimeve të bëra dhe shkruan...

LETRA/Këshilli Politik, opozita kërkesë OSBE/ODIHR për 5 çështje

Opozita e Bashkuar paraqiti në mbledhjen e Këshillit Politik një kërkesë konkrete për të marrë asistencën e OSBE ODIHR për disa çështje themelore për...

Përplasja për formulën e ndarjes së mandateve dhe koalicionet, Opozita letër...

Opozita e Bashkuar i ka dërguar një kërkesë Këshillit Politik për të marrë asistencën dhe ekspertizën e OSBE-ODIHR për Reformën Zgjedhore dhe pikërisht për...

Opozita konfirmon pjesëmarrjen në Këshillin Politik, por ka dy kushte

Opozita konfirmon pjesëmarrjen në Këshillin Politik i cili pritet të mblidhet pasditen e sotme në 18:00. Në një shkresë drejtuar përfaqesuesit të maxhorancës në Këshill,...

Rrëmbehet kundërshtarja e Lukashenkos, dëshmitë: Persona të maskuar e futën me...

Lajme alarmante vijne nga Bjellorusia, ku autoritetet dhe mediat shprehen se ka ndodhur rrembimi i opozitares. Është rrëmbyer në Minsk, Maria Kalesnikova, një nga figurat...

Opozita e Bashkuar reagon para votimit: Njëanshmëria, rruga e autokratëve që...

Opozita e Bashkuar ka reaguar para votimit të ndryshimeve Kushtetuese në Parlament. Me anë të një deklarate, opozita dënon braktisjen e dialogut në Këshillin...

Opozita e bashkuar kërkon sërish mbledhje të Këshillit Politik: Me qëllim...

Opozita e bashkuar ka kërkuar mbledhjen e këshillit politik, ditën e sotme në orën 18:00. Me në të një email-i, opozita rithekson gatishmërinë  për...