Tag: opozita

“PD dhe opozita e bashkuar duhet t’i dalin për zot kombit!...

*Nga Aleksander Biberaj Te dashur miq, Kriza e përgjithëshme kombëtare ekonomike, politike, institucionale, sociale dhe psikologjike vazhdon të rëndohet nga dita në ditë. Qytetarët shqiptarë të...

Reforma zgjedhore, zbulohen 3 kërkesat e opozitës

Përfaqësuesit e opozitës në mbledhjen e Këshillit Politik, Oerd Bykykbashi i Partisë Demokratike dhe Petrit Vasili i Lëvizjes Socialiste për Integrim kërkuan mbylljen sa...

Conte sulmoi opozitën, mediat sulmojnë kryeministrin italian

Kryeministri italian, Giuseppe Conte nuk është kursyer në kritika sot mediat  evendit të tij pasi në një konferencë të mbrëmshme për shtyp sulmoi opozitën...

“Çakejtë dhe ujqërit u bënë bashkë”, Deputeti i opozitës së re...

Të gjithë na kujtohen deklaratat e bujshme te deputetit Kostaq Papa, i cili tha në Parlament se është një mashkull xhentil dhe se femrat...

‘Jam nga njerëzit më të kulturuar në vend’, tjetër deklaratë e...

Kostaq Papa, deputet i Kuvendit të Shqipërisë në radhët e opozitës së re, një ditë më parë, bëri një deklaratë të habitshme në Kuvend...

Shtyhet takimi për reformën zgjedhore me kërkesë të PD, çfarë pritet...

Tryeza mes partive për reformën zgjedhore nuk do të mblidhet sot. Lajmi konfirmohet zyrtarisht ndërsa rendi i ditës ishte: Diskutimi mbi administratën zgjedhore Sistemi...

PD i kujton foton me Obamën Ramës: Duhet të merresh vetë...

Ndërkohë që mazhoranca akuzon opozitën për lobim rus, PD i është përgjigjur duke i rikujtuar foton me ish-Presidentin Barak Obama. Në një dalje për mediat,...

“Opozita politike është institucioni i fundit që vendi të quhet demokraci”

Ish-ministri Ylli Manjani hedh dritë mbi atë që çdokush duhet te mendoje sa i përket opozitës së bashkuar. Manjani e quan insitutucionin e vetëm...

Opozita po mendon t’iu rikthehet protestave, dy datat e mundshme

Opozita do ti rikthehet sërish protestave.Burime nga takimi i Kolegjit të Kryetarëve të degëve të PD-së bëjnë të ditur se tubimi i parë kombëtar...

DETAJE/Zbardhet ‘marrëveshja’ e opozitës me qeverinë, reforma zgjedhore përfundon para 15...

Partia Socialiste ka rënë dakord që diskutimet kryesore për reformën t’i bëjë një grup pune me përbërje të barabartë prej 4 anëtarësh. Opozita dhe mazhoranca...