Opozita po mendon t’iu rikthehet protestave, dy datat e mundshme

Ndaje

Opozita do ti rikthehet sërish protestave.Burime nga takimi i Kolegjit të Kryetarëve të degëve të PD-së bëjnë të ditur se tubimi i parë kombëtar po diskutohet për tu mbajtur mes datave 20 dhe 22 shkurt.

Vendimi për të rinisur protestat vjen një ditë pas marrëveshjes me maxhorancës dhe opozitës për ulje në një tryezë për reformën zgjedhore, kjo e fundit si një nga kushtet e vendosura nga Bundestagu për çeljen e negociatave.

Në mbledhjen e Kolegjit të Kryetarëve u diskutua edhe për organizimin e zgjedhjeve të parakohshme.

vijon…

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje