INTERPELANCA/Rama shmang përgjigjen, mbrohet me thëniet e aktorëve që firmosën shembjen

0Shares
0

Kryeministri Edi Rama e nisi interpelancen qe ka thirrur opozita parlamentare, duke u mbrojtur me argumentat e artisteve, qe firmosen per shembjen e tij.

Rama ende nuk po flet per ato qe opozita i kerkoi te shpjegohej lidhur me:

-se cili ishte qellimi i shembjes se Teatrit Kombetar, dhe cilat jane interesat konkrete te kesaj qeverie:

1. Ne shembjen e Teatrit Kombetar?

2. Ne ndertimin e nje teatri te ri?

3. Pse kjo shembje e Teatrit Kombetar u be ne 4 e 30 te nates  

4. Pse kjo shembje e Teatrit Kombetar u be ne nje kohe kur Shqiperia ndodhej ne nje gjendje te jashtezakonshme?

5. Pse pati reagim aq te forte nga vendet e Bashkimit Evropian dhe organizat e ndryshme nderkombetare ne lidhje me shembin e Tearit Kombetar?

  6. Pse u transferua Teatri Kombetar ne pronesi Bashkesise se Tiranes?

   7. A u mor per baze mendimi vleresues konkret i grupeve te interesit te aktoreve, artisteve, shoqerise civile?   

Sot në Kuvend: INTERPELANCË PËR TEATRIN KOMBËTAR

Publiée par Edi Rama sur Jeudi 28 mai 2020

vijon..

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje